Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում 12/10/2013 15:52 | ԼՐԱՀՈՍ
Ըստ ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` դեկտեմբերի 9-ից 10-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 5 դեպքից բացահայտվել է 3-ը, խարդախության` 7, կողոպուտի և մաքսանենգության մեկական դեպքերն էլ բացահայտվել են: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ ոստիկանության պաշտոնական կայք-էջից:
Բացահայտվել է գողության 5 դեպք: Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է գողության 2 և մարմնական վնասվածք հասցնելու 1 դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 7 պատահար. 8 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Оперативная обстановка в Армении: за минувшие сутки в республике было раскрыто 5 случаев кражи 12/10/2013 17:07 | Лента новостей
По данным оперативной сводки полиции Республики Армения, из 5 случаев нанесения телесных повреждений, зарегистрированных на территории республики в период с 9 по 10 декабря, было раскрыто 3, было раскрыто также 7 случаев мошенничества, по 1 случаю грабежа и контрабанды, 5 случаев кражи.
Из ранее совершенных преступлений былo раскрытo 2 случая кражи и 1 случай нанесения телесных повреждений.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 7 ДТП: 8 человек получили телесные повреждения разной степени тяжести.