Խաբեությունը բացահայտվեց 15 տարի անց 12/10/2013 14:14 | ԼՐԱՀՈՍ
Դեկտեմբերի 9-ին՝ ժամը 15.00-ին, ոստիկանության Քանաքեռ-Զեյթունի բաժին է դիմել 1955 թ. ծնված Մակեդոն Ս.-ն և հաղորդում տվել, որ 1998 թ. ամռանն իր ծանոթ, 1962 թ. ծնված Մովսես Կ.-ն 4.000 դոլարով և մեկ ամսից վճարելու պայմանով՝ իրենից գնել է «ՄԱԶ-54322» մակնիշի ավտոմեքենա: Այս մասին է տեղեկացնում ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունը:
Հետագա 2 ամսվա ընթացքում վճարել է 400 դոլար, սակայն դրանից հետո չի վճարել և չարաշահելով իր վստահությունը` խաբեությամբ տիրացել է ավտոմեքենային:
Ոստիկանության ծառայողների ձեռնարկած միջոցառումների շնորհիվ՝ դեկտեմբերի 9-ին՝ ժամը 15:30-ին, Մովսես Կ.-ն իր տանից բերման է ենթարկվել ոստիկանություն և տվել խոստովանական բացատրություն:

Мошенник из Еревана “надул” своего знакомого на почти 4 тыс. долларов. Обман раскрылся спустя 15 лет 12/10/2013 15:24 | Лента новостей
9 декабря, в 15.00 в отдел полиции Канакер-Зейтун обратился Македон С, 1955 г.р. и заявил, что летом 1998 г.р. его знакомый Мовсес К., 1962 г.р. приобрел у него автомобиль марки “МАЗ-54322”за 4 тыс. долларов, с условием, что рассчитается через месяц. Об этом сообщает пресс-служба Полиции Армении.
В течение последующих 2 месяцев покупатель заплатил 400 долларов, однако после этого не дал ни гроша и, путем обмана и злоупотребления доверием завладел его автомобилем.
Благодаря предпринятым сотрудниками Полиции мероприятиям 9 декабря, в 15.30 Мовсес К. был задержал у себя дома и подвергнут приводу в полицию, где пеизнался в содеянном.