Մալաթիա-Սեբաստիայի թաղապետը նշանակվել է, բայց գաղտնի է պահվում 12/10/2013   13:00  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Այն մասին, որ Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանն արդեն նոր ղեկավար ունի, «Փաստինֆո»-ին հաջողվեց տեղեկանալ միայն այդ շրջանի ղեկավարի աշխատակազմից:
Ու թեև մեզ պատասխանող աշխատակիցը վստահեցրեց, որ նոր ղեկավարն իրենց պաշտոնապես արդեն ներկայացվել է և արդեն անցել աշխատանքի, քաղաքապետարանից այս հարցի պատասխանն ստանալ այդպես էլ չի հաջողվում:
Մինչդեռ, հիշեցնենք` վարչական շրջանների ղեկավարները նշանակվում են հենց քաղաքապետի որոշմամբ:
Նշենք որ, ինչպես և սպասվում էր, այս համայնքի ղեկավար է նշանակվել Արտակ Ալեքսանյանը, ով, ըստ շրջանառող լուրերի, այս համայնքից ընտրված գործարար պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանի եղբոր որդին է և մինչ օրս զբաղեցնում էր նույն վարչական շրջանի ղեկավարի տեղակալի պաշտոնը:
Հիշեցնենք, որ Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանը շուրջ կես տարի ստիպված էր սպասել նոր ղեկավարի նշանակմանը: Ամենայն հավանականությամբ, Տարոն Մարգարյանn սպասում էր մինչև կլրանար Արտակ Ալեքսանյանի 25 տարին, քանի որ օրենքով նախատեսված տարիքային շեմը վարչական շրջանի ղեկավարի համար  հենց 25 տարեկանն է: Իսկ նորանշանակ թաղապետի 25 տարին լրացել է սեպտեմբերի 28–ին:
Ի դեպ, նշենք, որ ըստ մամուլի տեղեկություների` երիտասարդ թաղապետը նաև «Բելաջիոյի» սեփականատեր ԲՀԿ-ական Գրիգոր Մարգարյանի փեսան է։

У административного округа Малатия-Себастия появился новый руководитель, однако информация о его назначении пока держится в секрете 12/10/2013   14:01  |  Актуальная тема
О том, что у административного округа Малатия-Себастия новый руководитель “Фактинфо” удалось разузнать только в аппарате главы данного столичного района.
И, хотя сотрудник, ответивший нам, заверил ,что нового руководителя им уже официально представили и он приступил к своей работе, получить ответ на этот вопрос в Мэрии так и не удается.
Напомним, что руководители административных районов назначаются решением мэра Еревана.
Отметим, что, как и ожидалось, руководителем данной общины назначен Артак Алексанян, который, согласно муссируемой информации, является племянником избранного от вышеупомянутого округа депутата парламента Армении, бизнесмена Самвела Алексаняна. Доселе он занимал пост заместителя главы административного района.
Напомним, что административный округ Малатия-Себастия г. Ереван вынужден был дожидаться назначения нового руководителя полгода. По всей видимости, Тарон Маргарян ждал, пока Артаку Алексаняну исполнится 25, поскольку предусмотренный законом возрастной порог для назначения на пост главы административного района именно 25 лет. А новоназначенному главе исполнилось 25 лет 28 сентября.