ԱԱԾ աշխատակիցը վրաերթի է ենթարկել քաղաքացուն. ՀՔԾ 12/09/2013 17:18 | Քրեական խրոնիկոն
Վրաերթի հետևանքով քաղաքացի Վ. Դ.-ին առողջությանը ծանր վնաս պատճառելու դեպքի առթիվ Հատուկ քննչական ծառայությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 1-ին մասով հարուցվել է քրեական գործ:
ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջի տեղեկացմամբ՝ նախաքննությամբ պարզվել է, որ 2013թ. նոյեմբերի 12-ին` ժամը 13:00-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Տիգրան Մեծ փողոցի թիվ 3 հասցեի դիմաց ՀՀ Ազգային անվտանգության ծառայության կրտսեր տեսուչ, ենթասպա Ա. Դ.-ն իր վարած «Տոյոտա» մակնիշի ավտոմեքենայով վրաերթի է ենթարկել հետիոտն Վ. Դ.-ին` վերջինիս առողջությանն անզգուշությամբ պատճառելով ծանր վնաս:

Сотрудник СНБ Армении совершил наезд на пешехода. В Специальной следственной службе возбуждено уголовное дело 12/09/2013   17:44  |  Криминальная хроника
В Специальной следственной службе возбуждено уголовное дело по ч. 1 ст. 242 УК РА по факту причинения тяжкого вреда здоровью гражданина В.Д. в результате ДТП.
Как сообщается на официальном сайте Специальной следственной службы, следствием было установлено, что 12 ноября 2013г., около 13.00 напротив дома N3, расположенного по улице Тиграна Меца в Ереване, младший инспектор СНБ РА, прапорщик А.Д., на управляемым им автомобиле марки “Тойота”совершил наезд на пешехода В.Д., причинив по неосторожности его здоровью тяжкий вред.