ԲՀԿ-ն հերքում է. Վարդան Օսկանյանը կուսակցության կարևորագույն առանցքային դեմքերից մեկն է 12/06/2013   15:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարդան Օսկանյանը ԲՀԿ ակտիվ անդամ է: Ավելին՝ Վարդան Օսկանյանը Ազգային ժողովի «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունում պարբերաբար կազմակերպվող քննարկումների ակտիվ մասնակիցն է:
Այս մասին այսօրվա ճեպազրույցում հայտնեց խմբակցության անդամ Էլինար Վարդանյանը՝ հերքելով տարածված տեղեկությունը, թե նախկին արտգործնախարար Վ.Օսկանյանը մտադիր է նոր քաղաքական ուժ հիմնել:
Ըստ Է.Վարդանյանի ՝ դեկտեմբերի 9-ին Եվրոպական ռեֆորմիստների և պահպանողականների կուսակցության խորհրդի նիստն է, որին հրավիրվել են ԲՀԿ ներկայացուցիչներ, և Վ.Օսկանյանը, որպես ԲՀԿ ներկայացուցիչ, հանդես է գալու նաև այդ խորհդի նիստին:
«Հետևաբար՝ սա հերթական ասեկոսեներն են, և հերթական անգամ ինչ-որ ինտրիգներ փնտրելու փորձեր: Իրականությանն այդ տեղեկատվությունը չի համապատասխանում, և պարզապես պետք է խորհուրդ տամ սենսացիաներ փնտրել այլ վայրերում»,-ընդգծեց Է.Վարդանյանը:
Խմբակցության մեկ այլ անդամ՝ Միքայել Մելքումյանն էլ հավելեց, թե երեկ երեկոյան բավականին երկար զրույց է ունեցել Վ.Օսկանյանի հետ: «Դուք տեսնում եք, որ վերջին շաբաթվա ընթացքում Վարդան Օսկանյանը բավականին ակտիվ հարցազրույցներ է տալիս, ինքն իր գործն է կատարում՝ իր ռազմավարությամբ, որը լրիվությամբ տեղավորվում է «Բարգավաճ Հայաստան»-ի կուրսի հետ: Այսինքն՝ նա մեր քաղաքական դեմքը ներկայացվող կարևորագույն առանցքային դեմքերից մեկն է»,-նշեց Մ.Մելքումյանը:

“Ищите сенсации в другом месте”. Депутат от ППА опровергла слухи о выходе экс-главы МИД РА Вардана Осканяна из партии “Процветающая Армения” 12/06/2013   15:22  |  Лента новостей
Экс-кс-глава МИД РА Вардан Осканян является членом партии “Процветающая Армения”, и активным участником периодически организуемых в ППА дискуссий.
Об этом сегодня в ходе брифинга в парламенте РА заявила член парламентской фракции ППА Элинар Варданян. Она опровергла слухи о том, что бывший министр иностранных дел РА намерен основать новую политическую силу.
По словам Э. Варданянн, 9 декабря состоится заседание Совета европейских реформистов и консерваторов, на которое приглашены представители “Процветающей Армении” .В. Осканян как член ППА, выступит на заседании этого Совета.
“Следовательно, это очередные слухи и очередная попытка найти интригу. Данные сведения не соответствуют действительности. Я бы посоветовала искать сенсации в другом месте”, - отметила Э. Варданян.
Другой член ППА - Микаэл Мелкумян добавил, что вчера вечером провел по телефону довольно-таки долгую беседу с В. Осканяном. “Вы видите, что в течение последней недели Вардан Осканян активно дает интервью. Он делает свое дело в соответствии со стратегией, которая полностью созвучна с курсом “Процветающей Армении”. То есть, он является одним из ключевых фигур, представляющих лицо нашей политической силы.