Առանձին օրերին կդիտվի անկայուն եղանակ՝ քամու ուժգնացմամբ ուղեկցվող 12/05/2013   21:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության պաշտոնական կայք-էջը, դեկտեմբերի 6-ին և 7-ին սպասվում է առանց  տեղումների եղանակ, իսկ 8-ի ցերեկը և 9-ի գիշերը շրջանների զգալի մասում սպասվում են տեղումներ, լեռնային և նախալեռնային շրջաններում` ձյուն:
Հյուսիս-արևմտյան քամու արագությունը վայրկյանում կհասնի մինչև 5-10 մետրի: Դեկտեմբերի 8-ին և 9-ին առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում` 20-25 մ/վրկ արագությամբ:
Ըստ օդերևութաբանների կանխատեսումների՝ օդի ջերմաստիճանը  դեկտեմբերի  8-ին գիշերը կբարձրանա 4-6, 8-ի ցերեկը, 9-ին և 10-ին աստիճանաբար կնվազի 6-8 աստիճանով:
Մայրաքաղաքում դեկտեմբերի 6-ին և 7-ին, 9-ի ցերեկը, 10-ին  սպասվում է  առանց  տեղումների եղանակ, 8-ի ցերեկը և 9-ի  գիշերը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ:

Переменчивая погода ожидается в Армении в ближайшие дни 12/05/2013   18:09  |  Лента новостей
Как сообщается на официальном сайте МЧС Армении, 6 и 7 декабря установится погода без осадков, а вот 8 декабря днем и 9 декабря ночью большая часть районов республики окажется во власти циклона. В горных и предгорных районах Армении ожидаются осадки в виде снега.
Ветер северо-западный до 5-10 м/сек. 8 и 9 декабря в отдельных местах возможно усиление порывов ветра до 20-25 м/сек.
По прогнозам синоптиков, температура воздуха 8 декабря повысится на 4-6 градуса, а 8 декабря днем, а также 9 и 10 декабря постепенно похолодает на 6-8 градусов.
В армянской столице 6 и 7 декабря, а также 9 декабря днем и 10 декабря установится погода без осадков. 8 декабря днем и 9 декабря ночью в Ереване время от времени ожидаются осадки.