Միսակ Մարտիրոսյանի կալանավորման որոշումն անփոփոխ է թողնվել 12/05/2013 13:56 | Քրեական խրոնիկոն
Վերաքննիչ դատարանն այսօր անփոփոխ է թողել «ՀՀ դատական դեպարտամենտ» պետական կառավարչական հիմնարկի նախկին ղեկավար Միսակ Մարտիրոսյանին երկու ամսով կալանավորելու առաջին ատյանի դատարանի որոշումը:
Այս որոշումն ընդունվել է պաշտպան Արթուր Գրիգորյանի բողոքի քննության շրջանակում:
Արթուր Գրիգորյանը «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեց, որ անպայման բողոքարկելու է այս որոշումը ՀՀ վճռաբեկ դատարան:
Մ.Մարտիրոսյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 2 հոդվածներով` 178-րդ հոդվածի 3րդ մասի 1-ին կետով և 311-րդ հոդվածի 1-ին մասով, 3-րդ մասի 2-րդ և 3-րդ կետերով՝ Միսակ Մարտիրոսյանի կողմից աշխատանքի ընդունելու համար խոշոր չափերի կաշառք ստանալու և դատական կարգադրիչների համակարգում աշխատավարձերի յուրացման դեպքերի առնչությամբ:

Апелляционный суд оставил без изменений решение нижестоящей инстанции о заключении экс-главы Судебного департамента Армении под стражу 12/05/2013   14:33  |  Криминальная хроника
Апелляционный суд сегодня оставил без изменений решение суда первой инстанции о заключении экс-руководителя государственного учреждения “Судебный департамент” Мисака Мартиросяна под стражу сроком на два месяца.
Данное решение было принято по итогам рассмотрения жалобы адвоката Артура Григоряна.
Артур Григорян сообщил корреспонденту “ФактИнфо”, что в обязательном порядке обжалует данное решение в Кассационном суде.
Мисаку Мартиросяну было предъявлено обвинение по двум статьям Уголовного кодекса Армении: по п. 1 ч. 3 ст. 178 и пп. 2 и 3 ч. 3 ч. 1 ст. 311 по фактам получения Мисаком Мартиросяном взятки в особо крупном размере за устройство на работу и присвоения заработных плат в системе судебных распорядителей.