Վավերացվեց ՀՀ և ՌԴ միջև ռազմատեխնիկական համագործակցության զարգացման մասին պայմանագիրը 12/04/2013   13:26  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովն այսօր վավերացրեց «Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության միջև ռազմատեխնիկական համագործակցության զարգացման մասին» պայմանագիրը:
Վերջինս ապահովում է ռազմատեխնիկական ոլորտի զարգացումը և հնարավորություն է ստեղծում երկու երկրների համապատասխան ձեռնարկությունների միջև անմիջական պայմանագրեր կնքել:
Նպատակը երկու երկրների ռազմական նշանակության արտադրանքի փոխադարձ մատակարարումները պարզեցված կարգով իրականացումն է:
ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արա Նազարյանի տեղեկացմամբ՝ Ռուսաստանի Դաշնությունը նման պայմանագիր մինչ այսօր կնքել է միայն Բելառուսի Հանրապետության հետ:

Национальное Собрание РА ратифицировало договор о военно-техническом сотрудничестве между Арменией и Россией 12/04/2013 13:58 | Лента новостей
Национальное Собрание сегодня ратифицировало договор о военно-техническом сотрудничестве между Республикой Армения и Российской Федерацией.
Россия обеспечивает развитие военно-технической сферы и создает возможности для заключения прямых договоров между соответствующими предприятиями двух стран.
Согласно документу, предусматривается осуществлять взаимные поставки продукции военного назначения между Арменией и Россией в упрощенном порядке.
Как сообщает заместитель министра обороны Армении Ара Назарян, подобный договор доселе Российская Федерация заключала только с Республикой Беларусь.