Աղվան Վարդանյան. Գրեթե հստակ է, որ դիմելու ենք Սահմանադրական դատարան 12/04/2013   11:54  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ակնհայտ է, որ Ազգային ժողովի քաղաքական մեծամասնության ջանքերով այսօր քվեարկության դրվելիք «Կուտակային կենսաթոշակային համակարգի պարտադիր բաղադրիչը գործադրելու հարցի վերաբերյալ» հայտարարության նախագիծը չի ընդունվի:
Ինչպես նախօրեին՝ ԱԺ հայտարարությունների ժամին հայտարարել էր ՀՅԴ խմբակցության քարտուղար Աղվան Վարդանյանը, «Հանրապետական մեծամասնությունը, ցավոք, հակված չէ ընդունել մեր հիմնավոր, փաստարկված առաջարկությունները»:
Ի պատասխան  «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հարցի՝ Ա.Վարդանյանը հայտնեց, որ հետագա քայլերը հիմնականում հստակեցված են, սակայն քանի որ նախաձեռնությունը 4 խմբակցություններին է, ուստի դրանց մասին կհայտարարվի համատեղ քննարկումից հետո:
«Գրեթե հստակ է, որ դիմելու ենք Սահմանադրական դատարան, պարզապես դա մի քիչ ժամանակատար աշխատանք է»,-նշեց ՀՅԴ խմբակցության քարտուղարը:

Депутат парламента Армении от фракции АРФД Агван Варданян почти уверен, что “пенсионный спор” доведет их до Конституционного суда 12/04/2013   12:15  |  Актуальная тема
Очевидно, что усилиями политического большинства Национального собрания Армении проект заявления “касательно вопроса о внедрении обязательного компонента накопительной пенсионной системы” по итогам сегодняшнего голосования не будет принят.
Как уже накануне заявил секретарь фракции АРФД Агван Варданян, “республиканское большинство, к сожалению, не склоняется к принятию их аргументированных предложений”.
В беседе с корреспондентом “ФактИнфо”, А. Варданян заявил, что они определились с дальнейшими шагами. “Почти уже точно, что мы обратимся в Конституционный суд, просто эта работа займет много времени”, - отметил секретарь фракции АРФД.