Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում 12/03/2013 16:53 | ԼՐԱՀՈՍ
Ըստ ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` դեկտեմբերի 2-ից 3-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 8, խարդախության 2, խուլիգանության, յուրացման կամ վատնման և դրամանենգության 1-ական դեպքերն էլ բացահայտվել են: Բացահայտվել է գողության 1 դեպք: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունը:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է ավազակային հարձակման և գույքի դիտավորությամբ ոչնչացման 1-ական դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 6 պատահար. 7 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Оперативная обстановка в Армении: за минувшие сутки в республике было раскрыто 2 случая мошенничества 12/03/2013   17:44  |  Лента новостей
По данным оперативной сводки полиции Республики Армения, в период с 2 по 3 декабря на территории Республики Армения было зарегистрировано 8 случаев нанесения телесного повреждения, 2 случая мошенничества, по 1 случаю хулиганства, присвоения или растраты и фальшивомонетничества, 1 случай кражи: все они были раскрыты.
Из ранее совершенных преступлений было раскрыто по 1 случаю разбойного нападения и умышленного уничтожения имущества.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 6 ДТП: 7 человек получили телесные повреждения разной степени тяжести.