Վոլոդյա Ավետիսյանի կալանքը երկարացնելու որոշումն անփոփոխ մնաց 12/02/2013   14:41  |  Քրեական խրոնիկոն
Այսօր Վերաքննիչ դատարանը մերժել է պահեստազորի գնդապետ Վոլոդյա Ավետիսյանի կալանքը երկարացնելու՝ նրա փաստաբան Արա Զաքարյանի բողոքը՝ անփոփոխ թողնելով առաջին ատյանի դատարանի որոշումը:
Փաստաբանը նշեց, որ այս որոշումը ևս պատրաստվում են բողոքարկել:
Հիշեցնենք, որ Վոլոդյա Ավետիսյանին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 178-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով, (խարդախություն խոշոր չափերով),  և 20.09.2013թ.  նա ձերբակալվել է:
ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայության տեղեկության համաձայն՝Վ.Ավետիսյանը, խաբեության և վստահությունը չարաշահելու եղանակով քաղ. Հ. Զաքարյանի թոռան պարտադիր ժամկետային զինվորական ծառայությունից ազատելու հարցում աջակցություն ցույց տալու պատրվակով, Հ.Զաքարյանից հափշտակել է 2000 ԱՄՆ դոլար գումար:

Апелляционный суд Армении оставил без изменений решение нижестоящего суда о продлении срока содержания полковника В. Аветисяна под стражей 12/02/2013 15:01 | Криминальная хроника
Сегодня Апелляционный суд Армении отклонил жалобу адвоката полковника запаса Володи Аветисяна Ара Закаряна против продления срока содержания его подзащитного под стражей, оставив без изменений решение суда первой инстанции.
Адвокат заявил о своем намерении обжаловать данное решение.
Полковнику запаса Володе Аветисяну предъявлено обвинение по п.2 ч. 2 ст. 178 УК РА (“мошенничество в особо крупном размере”). 20.09.2013г, он был арестован.
Согласно информации следственной службы МО РА, В. Аветисян путем обмана и злоупотребления доверием, под предлогом содействия гражданину Закаряну в вопросе освобождения его внука от прохождения обязательной срочной воинской службы, расхитил у Закаряна 2 тыс. долларов США.