Մեկնարկել է 2013թ. ձմեռային զորակոչը 12/02/2013 16:54 | ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր` դեկտեմբերի 2-ին, պարտադիր ժամկետային զինվորական ծառայության կմեկնեն առաջին նորակոչիկները: Այս մասին է այսօր հայտարարություն է տարածել ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Զորակոչին մասնակցող բոլոր կառույցների համատեղ աշխատանքների շնորհիվ առավել բարձր հիմքերի վրա է դրվել զորակոչային գործընթացի իրականացումը: Զորակոչն առավել օրինական, արդար և թափանցիկ ապահովելու նպատակով, այս տարի առաջին անգամ նորակոչիկների զինծառայության վայրի ընտրությունը կկատարվի վիճակահանության սկզբունքով, ինչը հնարավորություն կընձեռի առավելագույնս կանխել միջնորդավորված միջամտությունները և անօրինական գործողությունները:
ՀՀ զինված ուժերում ծառայելը, և սեփական ժողովրդի անվտանգությունն ապահովելը ՀՀ յուրաքանչյուր քաղաքացու սահմանադրական պարտքն է: Անձնվիրաբար ծառայել հայրենիքին` նշանակում է լինել երկրի ու ժողովրդի արժանավոր զավակ: Ուստի կոչ ենք անում ողջ ազգաբնակչությանը սատարել համապետական նշանակության այս միջոցառման իրականացմանը՝ զերծ մնալով զանցանքներից:
ՀՀ զինված ուժերի համալրման գործընթացը խստագույնս վերահսկվում է ՀՀ պաշտպանության նախարարության, ԶՈւ ԳՇ ղեկավարության և իրավապահ մարմինների կողմից:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ պաշտպանության նախարարի հրամանով ՀՀ պաշտպանության նախարարին առընթեր հասարակական խորհրդի հովանու ներքո ստեղծվել է 2013թ. ձմեռային զորակոչի ընթացքում քաղաքացիների դիմումների և բողոքների քննարկման հանձնաժողով: Տեղեկությունների համար զանգահարել 010-52-34-82, 010-52-34-86 հեռախոսահամարներով:

В Армении стартовал зимний призыв 2013г. 12/02/2013   17:46  |  Лента новостей
Сегодня, 2 декабря, на обязательную срочную воинскую службу отправятся первые новобранцы. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Минобороны Армении сообщает, что благодаря совместной работе структур, реализация призывного процесса была поставлена на более высокий уровень. “С целью обеспечения более законного, справедливого и прозрачного призыва в этом году впервые отбор места службы новобранцев будет проводиться по итогам жеребьевки, что позволит максимально пресечь посредническое вмешательство и незаконные действия.
Служба в ВС Армении и обеспечение безопасности собственного народа является конституционным долгом каждого гражданина Армении. Самоотверженная служба Родине означает быть достойным сыном страны и народа, посему призываем все население поддержать реализацию данного мероприятия общегосударственного значения и воздержаться от проступков.
Процесс пополнения ВС Армении строжайшим образом контролируется руководством Министерства обороны, ГШ ВС и правоохранительными органами.
Напомним, что по приказу министра обороны Армении под патронатом общественного совета при министре обороны создана комиссия по рассмотрению обращений и жалоб граждан в ходе зимнего призыва 2013 г. Для получения информации звоните по следующим номерам: 010-52-34-82, 010-52-34-86”, - отмечается в сообщении МО РА.