ԱԺ-ն կքննարկի 4 խմբակցությունների հայտարարության նախագիծը 12/02/2013   12:43  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովի ոչ իշխանական 4 խմբակցությունների  49 պատգամավորներ հանդես են եկել նախաձեռնությամբ՝ որպես արտահերթ հարց քննարկել «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» օրենքում 2014թ. հունվարի 1-ից պարտադիր կուտակային բաղադրիչի կիրառման հետ կապված հայտարարության նախագիծ:
Ինչպես հայտարարեց ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը, այն քառօրյայում կքննարկվի արտահերթ ճանաչված՝ ՀՀ վերահսկիչ պալատի 2014 թվականի գործունեության տարեկան ծրագրի քննարկումից հետո:
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 15-ին այս խմբակցությունների նախաձեռնությամբ նույն հարցով ներկայացված օրենսդրական փաթեթի քննարկման նպատակով արտահերթ նիստը տապալվեց՝ քաղաքական մեծամասնության չգրանցվելու և քվորում չապահովվելու պատճառով:

Парламент Армении обсудит проект заявления четырех фракций в связи с предстоящим внедрением обязательного накопительного компонента 12/02/2013   13:55  |  Лента новостей
49 депутатов от четырех фракций неправящих сил Национального Собрания Армении выступили с инициативой о проведении во внеочередном порядке обсуждения проекта заявления, касающегося применения с 1 января в законе РА “О накопительной пенсии ”обязательного накопительного компонента.
Как заявил спикер парламента Армении Овик Абраамян, вопрос будет представлен на обсуждение в ходе четырехдневки после признанного внеочередным обсуждения годовой программы деятельности Контрольной палаты на 2014г.
Напомним, что 15 ноября созванное по инициативе этих фракций для обсуждения законодательного пакета по этому же вопросу внеочередное заседание провалилось из-за необеспечения кворума.