Ուկրաինայում բախումների հետեւանքով տուժել է մոտ 100 ոստիկան 12/01/2013   20:59  |  Միջազգային լրահոս
Ուկրաինայում ցուցարարների եւ ոստիկանների միջեև այսօր՝ ժամը 13:00-ից  սկսված, բախումների հետեւանքով տուժել է շուրջ 100 ոստիկան: Այս մասին հաղորդում է «Интерфакс» գործակալությունը:
«4 ժամվա ընթացքում «կառավարական շրջանում»  տուժել է ոստիկանության մոտ 100 աշխատակից: Տուժել են այն բանի պատճառով, որ սադրիչների խմբերը դյուրավառ հեղուկով լի շշեր, քարեր են նետել»,- հայտնել են Ուկրաինայի ՆԳՆ-ի քաղաքային բաժնից:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Կիեւում ընդդիմությունը բուլդոզերով գրոհել էր Նախագահի ադմինիստրացիայի վրա: Ուժայինները կիրառել են արցունքաբեր գազ:

В столкновениях в Киеве пострадали около 100 правоохранителей 12/01/2013 22:06 | Международные новости
С 13.00 воскресенья во время столкновений с митингующими около сотни сотрудников милиции, передает “Газета.Ru” со ссылкой на «Интерфакс».
«За 4 часа в районе «правительственного квартала» пострадало около сотни сотрудников милиции. Пострадали в результате того, что группы провокаторов бросали бутылки с зажигательной смесью, камни, а также применяли пиротехнические изделия», — сообщили в столичном главке МВД.
Ранее сообщалось, что в Киеве оппозиция штурмовала администрацию президента на бульдозере. Силовиками был применен слезоточивый газ, позже «Беркут» вытеснил людей с улиц.