Վարդան Ղուկասյանի դստեր փեսացուի սպանության գործով ամբաստանյալի դեմ եւս մեկ քրգործ կհարուցվի. News 11/30/2013 13:26 | ԼՐԱՀՈՍ
News.am-ի տեղեկացմամբ` Գյումրիի նախկին քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի դստեր փեսացուի սպանության գործով ամբաստանյալ Հարություն Սարգսյանի դեմ եւս մեկ քրեական գործ կհարուցվի: Այս մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ոստիկանության Շիրակի մարզային վարչության պետ Կարեն Բաբակեխյանը՝ արձագանքելով Հարություն Սարգսյանի այն մեղադրանքներին, թե նա ծեծելով է նրանից ցուցմունքներ կորզել:
«Դա բացարձակ անհեթեթություն է եւ զրպարտություն»,- նշել է Կարեն Բաբակեխյանը եւ ավելացրել, որ Հարությունյանի վրա քրեական գործ կա հարուցված, սակայն ինքը այդ զրպարտության համար հետեւողական է լինելու եւ պահանջելու է, որ նրա դեմ եւս մեկ քրեական գործ հարուցվի:
«Իհարկե պետք է պահանջեմ, որ պատասխան տա անհեթեթ մեղադրանքի համար: Մեկ քրեական գործ կա, բայց մեկն էլ կավելանա իր վրա»,- ավելացրել է Կարեն Բաբակեխյանը:

Против подсудимого по делу об убийстве жениха дочери экс-мэра Гюмри будет возбуждено еще одно уголовное дело - NEWS.am 11/30/2013 13:55 | Лента новостей
По сведениям NEWS.am, против Арутюна Саркисяна, обвиняемого в убийстве жениха дочери экс-мэра второго по величине города Армении Гюмри Вардана Гукасяна, будет возбуждено еще одно уголовное дело. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am сообщил начальник Управления полиции Ширакской области Карен Бабакехян, отреагировав на обвинения Арутюна Саркисяна, согласно которым он побоями выбивал показания.
‘Это полная чушь и клевета»,- отметил Карен Бабакехян. Он добавил, что против Саркисяна уже есть уголовное дело, но он будет последовательным в вопросе, касающемся клеветы, и потребует, чтобы против него было возбуждено еще одно уголовное дело. “Конечно, я должен потребовать, чтобы он ответил за свое нелепое обвинение. Против него уже возбуждено одно уголовное дело, прибавится еще одно”,- добавил Карен Бабакехян.