Տեղի է ունեցել Հայ-ռուսական ռազմատեխնիկական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի 8-րդ նիստը 11/29/2013 15:00 | ԼՐԱՀՈՍ
Նոյեմբերի 25-ից 29-ը Երևանում՝ ՀՀ ՊՆ վարչական համալիրի նիստերի դահլիճում, տեղի է ունենեցել հայ-ռուսական ռազմատեխնիկական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի հերթական 8-րդ նիստը:
Նիստը վարում էին հայ-ռուսական ռազմատեխնիկական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի հայկական մասի նախագահ, ՀՀ ՊՆ ՆՏԱ դեպարտամենտի պետ-պաշտպանության նախարարի տեղակալ Ա.Միրզաբեկյանը և ռուսական մասի նախագահ Կ.Բիրյուլինը: Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը, նիստի ընթացքում քննարկվել են երկկողմ ռազմատեխնիկական համագործակցության և պայմանագրաիրավական բազայի զարգացմանը վերաբերվող հարցեր:
Երևանում անցկացված նիստի շրջանակներում միջկառավարական հանձնաժողովի երկու կողմերի համանախագահները հանդիպել են ՀՀ պաշտպանության նախարար Ս.Օհանյանի, Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Ա.Բաղդասարյանի և ՀՀ վարչապետ Տ.Սարգսյանի հետ:
Հանձնաժողովի աշխատանքների ընթացքում մասնակիցներն այցելել են «ԿԱՄԱԶ» թափքով հատուկ ինժեներական տեխնիկայի և ավտոմեքենաների վերանորոգման և տեխնիկական սպասարկման արտոնագրված սպասարկման կենտրոն:
Ռուսական կողմը Նիստի ընթացքում իրականացրեց ռուսական արտադրության ռազմատեխնիկական նշանակության մի շարք արտադրանքների ցուցադրություն:
Նիստի արդյունքում ստորագրվել են մի շարք փաստաթղթեր, ինչպես նաև Նիստի Արձանագրությունը:
Կողմերը պայմանավորվել են հայ-ռուսական ռազմատեխնիկական համագործակցության միջկառավարական հանձնաժողովի հերթական 9-րդ նիստն անցկացնել Ռուսաստանի Դաշնությունում:

В Ереване состоялось восьмое заседание армяно-российской межправительственной комиссии по военно-техническому сотрудничеству 11/29/2013 16:15 | Лента новостей
С 25 по 29 ноября в административном комплексе Минобороны Армении прошло очередное восьмое заседание армяно-российской межправительственной комиссии по военно-техническому сотрудничеству. Заседание вели председатель армянской стороны межправительственной комиссии, начальник Департамента материально-технического обеспечения, замминистра обороны Армении А. Мирзабекян и председатель российской стороны К.Бирюлин. В ходе заседания были обсуждены вопросы, касающиеся военно-технического сотрудничества и развития договорно-правовой базы.
В рамках состоявшегося в Ереване заседания сопредседатели межправительственной комиссии встретились с министром обороны Армении Сейраном Оганяном, секретарем Совета нацбезопасности Артуром Багдасаряном и премьер-министром Тиграном Саркисяном.
В ходе работы комиссии участники посетили сертифицированный сервисный центр по ремонту автомобилей и техническому обслуживанию “КАМАЗ”.
В рамках заседания российская сторона организовала демонстрацию некоторых образцов российской продукции военно-технического назначения. По итогам заседания был подписан ряд документов, а также протокол заседания. Стороны договорились провести очередное 9-ое заседание армяно-российской межправительственной комиссии по военно-техническому сотрудничеству в России.