«ԺԱՄԱՆԱԿ»: Խաչիկ Մանուկյանի աշխատողները հանցավոր խումբ են ստեղծել և յուրացնել ընկերության փողերը 11/28/2013   10:20  |  Մամուլ
«Ժամանակ»-ը, անդրադառնալով երեկ ՀՔԾ տարածած հաղորդագրությանը, ըստ որի` նախկին պատգամավոր Խաչիկ Մանուկյանին պատկանող «Մաքս կոնցեռն» ընկերության նախկին աշխատակիցներին ապօրինաբար պահելու փաստի առթիվ  քրեական գործ է հարուցվել, գրում է, որ թղթակիցը երեկ զրուցել է Խաչիկ Մանուկյանի հետ: Վերջինս ասել է, որ այս պատմությունը շատ հին է:
ՀՔԾ-ում ներկայումս բողոք ներկայացրած անձինք նույն գործի շրջանակներում մեկ անգամ դատապարտվել են, ապա դուրս գալով բանտից` ինչ որ մեկի դրդմամբ` որոշել են բողոք ներկայացնել իր ընկերության դեմ:
Ինչպես տեղեկացրել է նախկին պատգամավորը, իրենց ընկերության հետ աշխատող մատակարար Արամ Պողոսյանն իր շուրջն է հավաքել աշխատողներին, հանցավոր խումբ ստեղծել և սկսել յուրացնել ընկերության փողերը:
Նա նաև նշել է, որ այդ վիճակը տևել է ավելի քան երեք տարի, որի ընթացքում ինքը կրել է ավելի քան 1 միլիարդ դրամի վնաս: Իսկ երբ նկատել է, որ 100-200 հազար դրամ աշխատավարձ ստացող իր աշխատակիցները սկսել են խանութներ, ռեստորաններ գնել, թանկարժեք մեքենաներ վարել, հետևել է և պարզել, թե որտեղից են իր աշխատակիցները դիզում իրենց եկամուտները:
Իր բացահայտումից հետո 2009թ. Խ.Մանուկյանը դիմել է ոստիկանություն, գործ է հարուցվել, մեղավորները պատժվել են:

“Жаманак”: Сотрудники экс-депутата армянского парламента Хачика Манукяна создали преступную группу и присвоили деньги компании 11/28/2013 10:49 | Пресса
Газета “Жаманак” пишет о распространенном накануне заявлении Специальной следственной службы РА, согласно которому по факту незаконного удержания сотрудников принадлежащей бывшему депутату Хачику Манукяну компании “Макс концерн” было возбуждено уголовное дело.Корреспондент издания вчера провел беседу с Хачиком Манукяном. Последний сообщил, что это давняя история.
Лица, подавшие в настоящее время жалобу в ССС РА, в рамках того же дела были осуждены. После выхода на свободу, они по чьей-то указке подали жалобу против его компании.
Как рассказал экс-депутат, работавший с их компанией поставщик Арам Погосян собрал вокруг себя сотрудников, создал преступную группу и взялся за присвоение денег компании.
Он также отметил, что эта ситуация длилась более трех лет. За это время он понес убытки на сумму более 1 млрд. драмов. А, когда заметил, что его сотрудники, получавшие зарплату в размере 100-200 тыс драмов, стали покупать магазины, рестораны, дорогие автомобили, проследил за ними и выяснил откуда берутся доходы его сотрудников.
После этих разоблачений Х. Манукян в 2009г. обратился в полицию, было вобуждено уголовное дело. Виновные понесли наказание.