ՕԵԿ-ի թափուր մանդատը կտրվի Լևոն Դոխոլյանին 11/28/2013   12:35  |  ԼՐԱՀՈՍ
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն այսօրվա նիստում կկազմի ՀՀ Ազգային ժողովի համամասնական ընտրակարգով ընտրված և լիազորությունները վաղաժամկետ դադարած պատգամավորի մանդատը «Օրինաց երկիր» կուսակցության ընտրական ցուցակի հերթական հաջորդ թեկնածուին տալու մասին արձանագրություն: Այս մասին հայտնում է ԿԸՀ մամուլի ծառայությունը:
Ինչպես «Փաստինֆո»-ն ավելի վաղ հայտնել էր, Ազգային ժողովի «Օրինաց երկիր» խմբակցության անդամ,  համամասնական ընտրակարգով ընտրված Խաչիկ Հարությունյանն այլ աշխատանքի անցնելու կապակցությամբ ներկայացրել էր պատգամավորական լիազորությունները վաղաժամկետ դադարեցնելու մասին դիմում:
Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը նոյեմբերի 27-ին  ստորագրել է պատգամավորի լիազորությունների դադարման մասին արձանագրություն և այն ուղարկել ԿԸՀ:
Մեր տեղեկություններով՝ մանդատը տրվելու է ՕԵԿ-ի ցուցակի հերթական հաջորդ թեկնածու Լևոն Դոխոլյանին, ով, 2012թ.-ին ԿԸՀ ներկայացրած փաստաթղթերի համաձայն, «ՀԱՅԱՍԻ ԳՐՈՒՊ» ՍՊԸ-ի կոմերցիոն տնօրենն է:

Вакантный мандат депутата парламента Армении от фракции “Оринац Еркир” перейдет к Левону Дохоляну 11/28/2013   13:02  |  Лента новостей
Центральная избирательная комиссия на сегодняшнем заседании оформит протокол о передаче мандата досрочно прекратившего полномочия депутата следующему кандидату от партии “Страна законности”, избранному в НС РА по пропорциональной системе. Об этом сообщает пресс-служба ЦИК Армении.
Ранее “ФактИнфо” сообщили, что член фракции “Оринац Еркир” (“Страна законности”) Хачик Арутюнян, избранный по пропорциональному списку, в связи с переходом на другую работу подал заявление о досрочном прекращении полномочий депутата.
Председатель Национального Собрания РА Овик Абраамян 27 ноября подписал протокол о досрочном прекращении полномочий депутата и направил его в ЦИК.
По имеющимся у ИА “ФактИнфо” сведениям, мандат будет передан следующему в списке “Оринац Еркир” (“Страна законности”) кандидату Левону Дохоляну, который, согласно поданным в в 2012г ЦИК документам, является коммерческим директором ООО «Hayasy Group».