«ՉՈՐՐՈՐԴ ԻՇԽԱՆՈՒԹՅՈՒՆ»: Նախարարի որդու մոտ եղել է 99, իսկ օրգանիզմում` 7 գրամ թմրանյութ 11/28/2013   09:24  |  Մամուլ
Թերթն անդրադարձել է Յուրի Վարդանյանի որդու գործին` նշելով, որ երեկ ոստիկանության տարածել է հաղորդագրություն: Ըստ այդմ` 2013թ. հոկտեմբերի 12-ին` ժամը 15:00-ի սահմաններում, Դավիթ Վարդանյանը Երևան-Մեղրի մայրուղուց բերման է ենթարկվել ոստիկանության Կապանի բաժին: Խուզարկությամբ նրա մոտից հայտնաբերվել է 99 գրամ հաշիշանման նյութ և 7 գրամ նմաանատիպ նկութ հայտնաբերվել է նրա օրգանիզմում:
Կատարված դատաքիմիական փորձաքննության եզրակացության համաձայն` հայտնաբերված նյութերը հաշիշ տեսակի թմրամիջոց են:
Ինչ վերաբերում է Դավիթ Վարդանյանի ցուցմուքներին, ապա նա հայտնել է, որ թմրամիջոց ձեռք է բերել իր անձնական օգտագործման համար:

“ЧИ”: У сына министра спорта Армении обнаружили 99 граммов гашиша при обыске и еще 7 г. аналогичного вещества - в организме 11/28/2013   09:44  |  Пресса
Газета пишет о деле с участием сына Юрия Варданяна. Издание отмечает, что накануне полиция распространила сообщение, согласно которому 12 октября 2013г., в 15.00 Давид Варданян был задержан на дороге Мегри-Ереван и подвергнут приводу в Котайкский отдел полиции. При обыске у него нашли 99 граммов гашишеподобного вещества и 7 граммов аналогичного вещества было обнаружено в организме.
Согласно заключению судебно-химической экспертизы, обнаруженное вещество является наркотическим средством – гашиш.
Что касается показаний Давида Варданяна, то он заявил, что приобрел наркотическое средство для личного употребления.