Նախկին պատգամավորին մեղադրանք կառաջադրվի՞ 11/27/2013 11:26 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Նախկին պատգամավորին պատկանող ընկերության վարչական շենքում 6 անձի ազատությունից ապօրինի զրկել են: Այսօր նման վերտառությամբ հաղորդագրություն է տարածել ՀՀ Հատուկ քննչական ծառայությունը:
ՀՔԾ-ից մասնավորապես տեղեկացնում են, որ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 133-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին և 6-րդ կետերով հարուցվել է քրեական գործ:
Նախաքննությամբ պարզվել է, որ «Մաքս Կոնցեռն» ՍՊ ընկերության խորհրդի նախագահի օգնական Վասպուրակ Մարտիրոսյանը, մի խումբ անձանց հետ նախնական համաձայությամբ, «Լուսակերտի տոհմային թռչնաբուծական ֆաբրիկա» ՍՊ ընկերությանը (ընկերությունը պատկանում է նախկին պատգամավոր Խաչիկ Մանուկյանին) հասցված գույքային վնասի վերաբերյալ հիշյալ ընկերության նախկին աշխատակիցներից պարզաբանումներ և հատուցում ստանալու նպատակով նրանց բոլորին ազատությունից ապօրինի զրկելու դիտավորությամբ, 2009 թվականի նոյեմբերի 2-ից մինչև 7-ն ընկած ժամանակահատվածում, վերջիններիս կամքին հակառակ, պահել են ընկերության վարչական շենքում, որտեղ գործով չպարզված` անվտանգության աշխատակիցների միջոցով նրանց նկատմամբ սահմանել են հսկողություն` ապօրինաբար զրկելով տեղափոխվելու և գտնվելու վայրն ընտրելու ազատությունից, պահել այնքան ժամանակ, մինչև վերջիններս պարտադրմամբ և թելադրանքով գրել են «Լուսակերտի տոհմային թռչնաբուծական ֆաբրիկա» ՍՊ ընկերության դրամարկղ գումարներ վճարելու վերաբերյալ պարտավորագրեր:

Предъявят ли обвинения бывшему депутату парламента Армении? 11/27/2013   11:49  |  Актуальная тема
Шестерых человек лишили свободы, удерживая их в административном здании компании принадлежащей бывшему депутату, сообщает Специальная следственная служба.
В ССС Армении, в частности, сообщили, что в Специальной следственной службе возбуждено уголовное дело по пп. 1 и 6 , ч. 2 ст. 133 УК РА.
Следствием установлено, что помощник председателя правления компании “Макс Концерн” Васпурак Мартиросян, вступив в предварительный сговор с группой лиц, в связи с причинением ущерба ООО “Лусакертская племенная птицефабрика(компания принадлежит бывшему депутату Хачику Манукяну)” с целью получения разъяснений и компенсации с экс-сотрудников вышеупомянутой компании в период с 2 по 7 ноября 2009г. с целью умышленного лишения свободы и вопреки воле последних удерживал их в административном здании компании, где при не невыясненных пока обстоятельствах установил посредством сотрудников службы безопасности надзор над ними, лишив их права на свободу перемещения и выбор места. Он удерживал их  до тех пор, пока они под диктовку и по принуждению не написали расписку о выплате денег в кассу компании.