ՀՀ Նախագահի հրամանագրերով դատական համակարգում կատարվել են որոշ փոխատեղումներ 11/27/2013 17:35 | ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Նախագահի` 2013թ. նոյեմբերի 26-ի և 27-ի հրամանագրերով դատական համակարգում տեղի են ունեցել փոխատեղումներ:
ՀՀ Նախագահի` 2013թ. նոյեմբերի 26-ին հրամանագրով.
Մարինե Մելքոնյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավոր` դադարեցվելով նրա` Լոռու մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավորի լիազորությունները:
Մխիթար Պապոյանը նշանակվել է Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավոր՝ դադարեցվելով նրա` Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավորի լիազորությունները:
Մեսրոպ Մակյանը նշանակվել է Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավոր՝ դադարեցվելով նրա` Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավորի լիազորությունները:
ՀՀ Նախագահի` 2013թ. նոյեմբերի 27-ի հրամանագրով` Քրիստինե Մկոյանը նշանակվել է վարչական վերաքննիչ դատարանի դատավոր դադարեցվելով նրա` վարչական դատարանի դատավորի լիազորությունները:

Ряд кадровых перестановок произошел в судебной системе Армении 11/27/2013   18:11  |  Лента новостей
Указами Президента Армении от 26 и 27 ноября в судебной системе произошли кадровые перестановки.
Указом Президента Армении от 26 ноября 2013г. полномочия Марине Мелконян в должности судьи суда общей юрисдикции Лорийской области Армении приостановлены в связи с назначением на пост судьи суда общей юрисдикции первой инстанции административных районов Ачапняк и Давидашен г. Ереван.
Судьей суда общей юрисдикции Котайкской области назначен Мхитар Папоян, ранее занимавший должность судьи суда общей юрисдикции первой инстанции административных районов Кентрон и Норк-Мараш г. Ереван.
Полномочия Месропа Макяна в должности судьи суда общей юрисдикции Котайкской области приостановлены в связи с назначением его на пост судьи суда общей юрисдикции первой инстанции административных районов Кентрон и Норк-Мараш г. Ереван.
Указом Президента Армении от 27 ноября 2013г. полномочия Кристине Мкоян в должности судьи Административного суда приостановлены в связи с назначением на пост Административного апелляционного суда.