Գերեվարված զինվորը ծնողներին խնդրում է չանհանգստանալ 11/27/2013   12:38  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայ ռազմագերի Հակոբ Ինջիղուլյանի` ծնողներին հասցեագրված նամակները նույնաբովանդակ են. նշվում է, որ ինքը լավ է և որ ծնողներն ու հարազատները չանհանգստանան: Այդ մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Հակոբ Ինջիղուլյանի հորեղբոր որդի Արման Ինջիղուլյանը:
Նշենք, որ Բաքվում վերջին հանդիպումը և նամակների փոխանակումը Կարմիր Խաչի միջազգային կոմիտեի ներկայացուցիչների և հայ ռազամագերու հետ տեղի է ունեցել նոյեմբերի 25-ին:
Ինչ վերաբերում է ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանին ուղղված Հակոբի մոր բաց նամակին, ապա Արման Ինջիղուլյանը հույս  հայտնեց, որ Նախագահն անպայման կարձագանքի:
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 7-ի լույս 8-ի գիշերը՝ ժամը 3:00-ի սահմաններում, նախնական տեղեկությունների համաձայն՝ տեղանքում չկողմնորոշվելու հետևանքով 1991թ. ծնված շարքային զինծառայող Հակոբ Գևորգի Ինջիղուլյանը, հատելով ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանը, հայտնվել է հակառակորդի պահպանության տակ գտնվող տարածքում:

Находящийся в плену в Азербайджане армянский военнослужащий Акоп Инджигулян просит родителей не беспокоиться за него 11/27/2013 13:01 | Лента новостей
Адресованные находящимся в плену в Азербайджане армянским военнослужащим Акопом Инджигуляном родителям письма одинакового содержания: в письме отмечается, что он в порядке и чтобы родители и близкие не беспокоились за него. Об этом в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” сообщил двоюродный брат А. Инджигуляна Арман Инджигулян.
Напомним, что последняя встреча в Баку между представителями МККК и армянским военнопленным, в ходе которой имел место обмен письмами состоялась 25 ноября.
Что касается открытого письма, адресованного президенту Армении матерью А. Инджигуляна, то Арман Инджигулян выразил уверенность, что глава государства обязательно откликнется на него.
Напомним, 8 августа, около 03:00 по ереванскому времени, армянский военнослужащий, рядовой Акоп Геворкович Инджигулян, 1991г.р., в ходе несения службы не сориентировался в ночное время на местности и пересек карабахско-азербайджанскую границу, оказавшись на контролируемой Азербайджаном территории.