«ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԺԱՄԱՆԱԿ»: Վարդան Պետրոսյանը քաղաքացիական հիվանդանոցից տեղափոխվել է «Դատապարտյալների հիվանդանոց» 11/26/2013   10:03  |  Մամուլ
Թերթը գրում է, որ Վարդան Պետրոսյանի առողջական վիճակը կայուն ծանր է: Ինչպես տեղեկացնում է լրատվամիջոցը, նա նոյեմբերի 21-ին քաղաքացիական հիվանդաոցից տեղափոխվել է «Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ:
Այս մասին թղթակցի հետ զրույցում ասել է Վ.Պետրոսյանի պաշտպան Նիկոլայ Բաղդասարյանը:
Միաժամանակ, լրատվամիջոցը հիշեցնում է, որ նոյեմբերի 21-ին  ՀՀ վերաքննիչ դատարանը Վ.Պետրոսյանի կալանքը փոխելու մասին պաշտպանի բողոքը մերժել էր: Դատարանը պետք է երեք աշխատանքային օրվա ընթացքում տրամադրեր որոշման հիմքերը: Այսօր լրանում է ժամկետը:

Айкакан Жаманак”: Вардана Петросяна из гражданской клиники перевели в УИУ “Больница для осужденных” 11/26/2013   10:20  |  Пресса
Газета “Айкакан Жаманак” пишет, что состояние здоровья Вардана Петросяна остается стабильно тяжелым. Как передает СМИ, актер 21 ноября из гражданской клиники был переведен в УИУ “Больница для осужденных”.
Об этом корреспонденту издания сообщил адвокат В. Петросяна Николай Багдасарян.
При этом СМИ напоминает, что 21 ноября Апелляционный суд отклонил жалобу адвоката В. Петросяна об изменении в отношении его подзащитного меры пресечения в виде заключения под стражу. Суд должен был в течение трех рабочих дней огласить доводы, послужившие основанием для вынесения подобного решения. Сегодня этот срок истекает.