Քրեական հետախուզության բաժանմունքի պետի տեղակալ Կասյանը մեղադրվում է հափշտակության մեջ 11/23/2013 12:15 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության Արաբկիրի բաժնի քրեական հետախուզության բաժանմունքի պետի տեղակալ Սարգիս Կասյանը քաղաքացիներից խարդախությամբ առանձնապես խոշոր չափերի հափշտակություն է կատարել: Նման եզրակացության է հանգել ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունը՝ իրականացված նախաքննության արդյունքում։ Դատախազությունը հաստատել է մեղադրական եզրակացությունը։
«Փաստինֆո»-ին հայտնի դարձավ, որ խոսքը գնում է 4 տարբեր քաղաքացիներից կատարված հափշտակության մասին։ Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը եւ գործն ուղարկվել դատարան։

Замначальника отделения угрозыска Арабкирского отдела Полиции Армении попался на хищениях 11/23/2013 12:43 | Актуальная тема
Заместитель начальника отделения уголовного розыска Арабкирского отдела Управления города Ереван Полиции РА Саркис Касян совершил мошенническим путем у граждан хищения в особо крупном размере. К тому выводу пришла Специальная следственная служба по итогам проведенного расследования. Прокуратура утвердила обвинительное заключение.
По имеющейся у ИА “ФактИнфо” информации, речь идет о хищениях, совершенных у 4 разных граждан. В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу. Дело направлено в суд.