Վոլոդյա Ավետիսյանի կալանավորումը երկարացնելու մասին որոշումը բողոքարկվել է վերաքննիչ 11/23/2013   13:45  |  Քրեական խրոնիկոն
Պահեստազորի գնդապետ Վոլոդյա Ավետիսյանի փաստաբան Արա Զաքարյանն իր պաշտպանյալի նկատմամբ կալանքի ժամկետը երկարացնելու դատարանի որոշումն անօրինակ է համարում եւ դրա դեմ ներկայացրել է վերաքննիչ բողոք: Այդ մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Վոլոդյա Ավետիսյանի փաստաբան Արա Զաքարյանը:
Փաստաբանը հույս հայտնեց, որ վերաքննիչ դատարանը «մատերի արանքով»  չի նայի այդ հարցին և արդարացի որոշում կկայացնի:
Փաստաբանը ևս մեկ անգամ նշեց, որ մինչ այսօր որևէ գործողություն քննչական մարմինը չի կատարել, այդ թվում չի կատարվել նաև առերեսում հաղորդում ներկայացրած անձի  հետ:
Հետագա քայլերի մասին Արա Զաքարյանը չցանկացավ խոսել՝ հայտարարելով, որ «Վոլոդյա Ավետիսյանի նկատմամբ քաղաքական հետապնդում է իրականցվում, և դա է պատճառը, որ չեն ցանկանում Վ.Ավետիսյանին ազատ արձակել»:

Адвокат В. Аветисяна подал апелляционную жалобу на решение нижестоящей инстанции о продлении полковнику запаса срока содержания под стражей 11/23/2013   14:26  |  Криминальная хроника
Адвокат полковника запаса Володи Аветисяна Ара Закарян считает незаконным решение суда о продлении срока содержания под стражей в отношении своего подзащитного, и подал в связи с этим жалобу. Об этом сегодня в ходе встречи с журналистами заявил адвокат Володи Аветисяна Ара Закарян.
Адвокат выразил надежду, что Апелляционный суд не станет рассматривать этот вопрос “сквозь пальцы” и вынесет справедливое решение.
Адвокат в очередной раз отметил, что до сих пор следственный орган не провел каких-либо следственных действий, в том числе и очной ставки с человеком, представившим заявление.
Ара Закарян не пожелал прокомментировать дальнейшие шаги, заявив, что “в отношении Володи Аветисяна осуществляется политическое преследование, и по этой причине его подзащитного не хотят освобождать  из-под стражи”.