Թմրամիջոցը գրպանում անցել է սահմանը, իսկ մաքսավորները չեն նկատել 11/23/2013 15:44 | Քրեական խրոնիկոն
ԻԻՀ քաղաքացի Պույա Մոհամմադալի Նիքաինին Իրան- Հայաստան սահմանն անցել է թմրամիջոցը գրպանում պահած:
Պույա Մոհամմադալի Նիքաինին 2,718 գրամ մետամֆետամին տեսակի թմրամիջոցը, պոլիէթիլենային թաղանթի մեջ փաթեթավորված, պահել է իր անդրավարտիքի աջ գրպանում և 2013թ. մայիսի 28-ին Թեհրան-Երևան ավտոբուսով Իրանից եկել Հայաստան:
Թմրամիջոցը Մեղրիի մաքսային կետով անցկացնելու պահին չի հայտնաբերվել համապատասխան ծառայությունների աշխատակիցների կողմից, սակայն նույն օրը, նույն ավտոբուսով հասնելով Երևան՝ ոստիկանության կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչության աշխատակիցները նրա մոտ անձնական խուզարկությամբ հայտնաբերել են առանձնապես խոշոր չափի` 2,718 գրամ մետամֆետամին տեսակի թմրամիջոց:
Պույա Մոհամմադալի Նիքաինին կալանավորվել է: Նրան մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 2 հոդվածներով՝ մաքսանենգության եւ թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության համար:

Армянские таможенники “проморгали” гражданина Ирана, пересекшего границу с наркотиками в кармане 11/23/2013   16:58  |  Криминальная хроника
Гражданин Ирана Пуйя Мохаммад али Никаини пересек границу Армении с наркотиком в кармане.
Пуйя Мохаммад али Никаини, спрятав упакованный в полиэтиленовую пленку метамфетамин весом 2,718 грамма в правом кармане брюк, 28 мая 2013г. на автобусе рейсом Тегеран-Ереван прибыл в Армению.
Сотрудники соответствующей службы, однако, не обнаружили запретного зелья, но в тот же день, приехав на том же автобусе в Ереван сотрудники Главного управления по борьбе с организованной преступностью Полиции РА в ходе личного досмотра нашли у него наркотик в особо крупном размере - метамфетамин весом 2,718г..
Пуйя Мохаммад али Никаини взят под стражу. Ему предъявлено обвинение по двум статьям Уголовного кодекса РА – “контрабанда’ и “незаконный оборот наркотических средств”.