Վ.Պետրոսյանի փաստաբան. «Ես ուզում եմ, որպեսզի այս գործը գնա դեպի հաշտություն» 11/22/2013   10:58  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Վ.Պետրոսյանի շաhերի պաշտպան Նիկոլայ Բաղդասարանը «Փաստինֆո»-ի հարցին ի պատասխան` կարծիք հայտնեց, թե մեղադրանքի կողմը իր գործողություններով երկու կողմերին հրահրում է միմյանց դեմ: «Ուզում է, որ մենք դուրս գանք տուժողների դեմ, տուժողները մեր դեմ, ու իրենք ասեն, որ սա ապացույցի տեսակ չէ: Ես ուզում եմ, որպեսզի այս գործը գնա դեպի հաշտություն, եթե դա քննիչը չի հասկանում, ես դա ընբռնում և հասկանում եմ: Ես ուղղակի այդ մարդկանց վիճակն եմ պատկերացնում, մի ընտանիք, որը 2 երեխա է կորցրել, ու հիմա իրենց ներկայացնում են եղելությունը ոչ այնպես ինչպես տեղի է ունեցել իրականում»,- ասաց փաստաբանը` հավելելով, որ ինքն անձամբ պատրաստ է հանդիպել և արդեն իսկ նման առաջարկ է արել տուժողներին:
«Ես առաջարկել եմ տուժողի ներկայացուցիչներին նստենք սեղանի շուրջ, ցույց տամ իրականում ինչ է եղել: Եվ իրենք էլ մի քիչ իրենց հիշողությունը լարեն, ու միասին հասնենք ճշմարտության»,- մեզ հետ զրույցում նշեց Ն.Բաղդասարյանը:
Ի դեպ, նա նաև փոխանցեց, որ իր այդ տեսակետը կիսում է նաև Վ.Պետրոսյանը, ով ինքն էլ պատրաստակամություն է հայտնել հանդիպել տուժողների հետ: «Վարդան Պետրոսյանն ասաց` եթե ես դուրս գամ, քայլ անենք, նստենք բոլորս միասին և լուծում գտնենք այս հարցին»,- հայտնեց փաստաբանը:
Բացի այդ նա նաև տեսակետ հայտնեց, որ տեղի ունեցած դժբախտ պատահարի համար իրեց մեղքի բաժինը ունեն նաև պետական մարմինները:
«Որովհետև տվյալ ճանապարհը սխալ է կազմակերպված, և մարդը, եթե բաց է թողում դեպի Աշտարակ գնացող ճանապարհը, ինքն այլևս ուղիղ գնալով չի կարող այդ ճանապարհի վրա դուրս գալ: Նշան չկա, որ դեպի Աշտարակ է գնում, ծառերն այնպես են փակում, որ չեք իմանում, որ պահից պետք է աջ թեքվել: Եթե մեծ արագությամբ գալիս է, այդ աջ պահը չի կարողանում մտնել»,-«Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց Նիկոլայ Բաղդասարյանը:

Адвокат Вардана Петросяна: Я хочу, чтобы это дело шло к примирению 11/22/2013   11:37  |  Актуальная тема
Адвокат Вардана Петросяна Николай Багдасарян, отвечая на вопрос корреспондента “ФактИнфо”, выразил мнение, что сторона обвинения своими действиями настраивает стороны друг против друга. “Хотят, чтобы мы ополчились друг на друга ”. Я хочу, чтобы это дело шло к примирению, если следователь этого не понимает, то я все понимаю. Я представляю состояние этих людей, семья, которая потеряла двух детей, и теперь им преподносят произошедшее не так, как было на самом деле”, - сказал адвокат, добавив, что он лично готов встретиться с потерпевшими и уже обратился к ним с подобным предложением.
“Я предложил представителям потерпевшей стороны сесть за стол, показать, что на самом деле произошло, и, чтобы они тоже немного попытались напрячь память, и мы сообща смогли бы дойти до истины”, - в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” заявил Н. Багдасарян.
Он также отметил ,что его мнение разделяет В. Петросян, который также выразил готовность встретиться с потерпевшими. “Вардан Петросян сказал, что, если он выйдет на свободу, то хотел бы, чтобы мы все вместе сели и попытались найти решение этому вопросу”.
Кроме того, он также выразил точку зрения, что доля вины за трагическое происшествие лежит и на госорганах.
“Поскольку движение по данному участку дороги неверно организовано, и, если водитель проморгал дорогу, ведущую в Аштарак, он более не может по прямой выехать на эту трассу. Нет знаков, указывающих, что он направляется в сторону Аштарака; деревья так закрывают дорожные знаки, что невозможно знать, в какой момент надо сворачивать вправо. Если водитель едет на большой скорости, то не может свернуть вправо”, -заявил в беседе с корреспондентом “ФактИнфо” Николай Багдасарян.