Կրակոցներ «Բրաունինգ»-ից 11/21/2013   15:08  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նոյեմբերի 18-ին` ժամը 18:50-ին, հիվանդանոցից  ոստիկանության Էրեբունու բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ հրազենային վնասվածքներով բուժօգնության է դիմել 1979 թ. ծնված Արմեն Ս.-ն`  հայտնելով, որ վնասվածքն ստացել է Էրեբունու վարչական տարածքում: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ ոստիկանության պաշտոնական կայք-էջից:
Ըստ բժշկի տեղեկանքի` Արմեն Ս.-ն ի վիճակի չի եղել հաղորդում տալու: Նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննության:
Ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության և Էրեբունու բաժնի ծառայողների ձեռնարկած միջոցառումների շնորհիվ` նոյեմբերի 19-ին` ժամը 21:30-ին, բաժին է ներկայացել 1978 թ. ծնված Սամվել Մ.-ն  և ներկայացրել իր մոտ ապօրինի պահվող Բելգիական արտադրության «Բրաունինգ» տիպի ատրճանակ` դատարկ պահունակով:
Ըստ Սամվել Մ.-ի  հայտարարության` նոյեմբերի 18-ին` ժամը 18:00-ին, Արցախի փողոցի թիվ 18 շենքի բակում նշված զենքը գրպանից հանելով, ցանկացել է ցուցադրել ընկերներին, որի ժամանակ ատրճանակից պատահաբար կրակոցներ է արձակել, ինչի հետևանքով ընկերը` Արմեն Ս.-ն, ստացել է վնասվածք:
Փաստի առթիվ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 113-րդ հոդվածի 2-րդ մասի և 235-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ:

В Ереване 35-летний мужчина случайно выстрелил из браунинга в своего друга 11/21/2013 15:33 | Лента новостей
18 ноября, в 18:50 из больницы в отдел полиции Эребуни поступила информация о том, что с огнестрельным ранением в медцентр обратился Армен С. 1979 г.р.
Он сообщил, что был ранен в административном районе Эребуни. Об этом сообщается на официальном сайте Полиции Армении.
Согласно справке врача, Армен С. не был в состоянии давать показания. Назначена судебно-медицинская экспертиза.
Благодаря предпринятым сотрудниками отдела Эребуни и управления полиции Еревана мероприятиям, 19 ноября, в 21:30 по местному времени в отдел явился Самвел М. 1978 г.р. и представил незаконно хранившийся у него пистолет “Браунинг” бельгийского производства с пустой обоймой
Самвел М. рассказал, что 18 ноября, в 18:00 в беседке во дворе здания №18 по ул. Арцаха, он вынул из кармана пистолет и захотел его показать друзьям, и в этот момент случайно выстрелил из пистолета. В результате выстрела его друг Армен С. получил ранение.
По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам ч. 2 ст. 113 и ч.1 ст. 235 УК РА. Самвел М. задержан.