Նոր նշանակումներ դատախազությունում 11/20/2013   15:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ գլխավոր դատախազի հրամանով`արդարադատության երկրորդ դասի խորհրդական Համբարձում Մելիք-Սարգսյանը նշանակվել է Արարատի մարզի դատախազ` ազատվելով Սևանի կայազորի զինվորական դատախազի պաշտոնից:
Հիշեցնենք, որ Արարատի մարզի նախկին դատախազ Սարգիս Մնացականյանն ազատվել էր աշխատանքից` սեփական դիմումի համաձայն, և նշանակվել գլխավոր դատախազության «Հետաքննության և նախաքննության օրինականության նկատմամբ հսկողություն իրականացնող» վարչությունում` որպես ավագ դատախազ:
ՀՀ գլխավոր դատախազի մեկ այլ հրամանով` Քրիստինե Մելքոնյանը նշանակվել է ՀՀ գլխավոր դատախազի խորհրդական` զանգվածային լրատվության միջոցների հետ համագործակցության հարցերով:

В системе Прокуратуры Армении произошли новые назначения 11/20/2013   16:20  |  Лента новостей
Приказом генпрокурора Армении Геворка Костаняна прокурором Араратской области назначен советник юстиции второго класса Амбарцум Мелик-Саргсян, ранее занимавший пост военного прокурора Севанского гарнизона.
Напомним, что бывший прокурор Араратской области Саркис Мнацаканян был освобожден от занимаемой должности, согласно собственному заявлению, и был назначен на пост старшего прокурора Управления Генпрокуратуры РА по надзору за законностью следствия и предварительного расследования.
Еще одним приказом генерального прокурора Армении Кристине Мелконян назначена советником генпрокурора по вопросам сотрудничества с СМИ.