Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում 11/19/2013 16:14 | ԼՐԱՀՈՍ
Ըստ ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` նոյեմբերի 18-ից 19-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրվել է սպանության 1 դեպք, որը բացահայտվել է:
Ինչպես տեղեկանում ենք ՀՀ ոստիկանության պաշտոնական կայք-էջից, արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 9 դեպքից բացահայտվել է 5-ը, խարդախության` 4, յուրացման կամ վատնման 2 դեպքերն էլ բացահայտվել են: Բացահայտվել է գողության 5 դեպք։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է մարմնական վնասվածք հասցնելու և գողության 2-ական դեպք: Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 5 պատահար. 9 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Оперативная обстановка в Армении: за минувшие сутки в республике раскрыто 4 случая мошенничества 11/19/2013   17:19  |  Лента новостей
По данным оперативной сводки полиции Республики Армения, в период с 18 по 19 ноября в республике был зарегистрирован 1 случай убийства, который был сразу же раскрыт.
Из 9 случаев нанесения телесных повреждений, зарегистрированных на территории Республики Армения за указанный период, было раскрыто 5, было раскрыто также 4 случая мошенничества, 2 случая присвоения или растраты, 5 случаев кражи.
Из ранее совершенных преступлений было раскрыто по 2 случая нанесения телесных повреждений и кражи.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 5 ДТП: 9 человек получили телесные повреждения разной степени тяжести.