Նոր Արեշի սպանության մանրամասները 11/19/2013   15:02  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նոյեմբերի 18-ին` ժամը 20:35-ին,  ՀՀ ԱԻՆ «911» ծառայությունից  ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոնում ահազանգ է ստացվել, որ Նոր Արեշի 34-րդ փողոցի 2-րդ նրբանցքի տներից մեկից դանակահարված տղամարդու են տեղափոխել «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ոստիկանության պաշտոնական կայք-էջը, ժամը 20:40-ին նշված բուժկենտրոնից նույն դեպքի հետ կապված հաղորդում է ստացվել, որ «կրծքավանդակի ձախ կեսի կտրած-ծակած վերքեր» ախտորոշմամբ իրենց մոտ է տեղափոխվել մոտ 50 տարեկան տղամարդ:
Մեկնած օպերատիվ խումբը պարզել է, որ նշված անձը  1957 թ. ծնված Եղիա Ապանյանն է, որը նույն օրը «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնում մահացել է:
Ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության և Էրեբունու բաժնի ծառայողները  ժամը 23.00-ին, նշված սպանությունը կատարելու կասկածանքով, Էրեբունու բաժին բերման են ենթարկել 1971 թ. ծնված Արմեն Մ.-ին:
Նա խոստովանել է, որ ժամը 20:00-ի սահմաններում Նոր Արեշի  34-րդ փողոցի 2-րդ նրբանցքի տներից մեկում, ոգելից խմիչքի ազդեցության տակ, վիճաբանել է իր վաղեմի ծանոթ Ե.Ապանյանի հետ և իր մոտ եղած խոհանոցային դանակով մի քանի անգամ հարվածելով նրա կրծքավանդակին` դիմել է փախուստի:
Հանցագործության գործիք դանակը հայտնաբերվել, առգրավվել և ուղարկվել է փորձաքննության:
Փաստի առթիվ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104 հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ: Արմեն Մ.- ձերբակալված է:

Стали известны подробности вчерашнего убийства в ереванском квартале Нор Ареш 11/19/2013   15:43  |  Лента новостей
18-го ноября, в 20:35, из службы «911» в центр оперативного управления Управления города Еревана полиции РА поступила информация о  том, что в медцентр «Эребуни» доставлен мужчина с ножевыми ранениями, которого госпитализировали в центр из одного из домов, расположенных на 2-м переулке по ул. N34 в ереванском квартале Нор Ареш.
Как сообщается на официальном сайте Полиции Армении, в 20:40 из вышеупомянутого медцентра в полицию поступило сообщение о том, что с диагнозом «колото-резаные ранения левой половины грудной клетки» был госпитализирован 50-летний мужчина.
Выехавшей на место происшествия оперативной группе удалось установить личность госпитализированного мужчины, в тот же день скончавшегося в медцентре «Эребуни». Им оказался Егия Апанян, 1957 г. р.
В 23:00 сотрудниками Управления города Еревана и Эребунинского отдела полиции по подозрению в совершении указанного преступления в Эребунинский отдел полиции был подвергнут приводу Армен М., 1971 г. р., который в полицейском участке признался в содеянном преступлении, рассказав, что около 20:00 по местному времени в одном из домов по 2-му пер. ул. 34 в ереванском квартале Нор Ареш под воздействием алкоголя поссорился со своим давним знакомым Е. Апаняном, и, ударив его несколько раз кухонным ножом, скрылся.
Нож – орудие преступления – обнаружен, изъят и отправлен на экспертизу.
По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного ч. 1 ст. 34-104 Уголовного кодекса РА.