Դատավոր Մխիթար Պապոյանին տեղափոխեցին Կոտայք 11/19/2013   12:25  |  ԼՐԱՀՈՍ
2013 թվականի նոյեմբերի 15-ին կայացավ ՀՀ արդարադատության խորհրդի նիստ, որի ընթացքում որոշվեց տեղափոխություններ կատարել Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների և Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանների դատավորների միջև: Ինչպես տեղեկացնում են դատական դեպարտամենտից, խորհուրդը մասնավորապես որոշել է.
1. Մարինե Տոնականի Մելքոնյանի թեկնածությունը ներկայացնել Հայաստանի Հանրապետության Նախագահին` Երևան քաղաքի Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավորի թափուր պաշտոնում նշանակելու համար` դադարեցնելով նրա` ՀՀ Լոռու մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավորի լիազորությունները։
2. Մխիթար Վրեժի Պապոյանի թեկնածությունը ներկայացնել Հայաստանի Հանրապետության Նախագահին` ՀՀ Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավորի պաշտոնում նշանակելու համար` դադարեցնելով նրա` Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավորի լիազորությունները։ Մեսրոպ
Երջանիկի Մակյանի թեկնածությունը ներկայացնել Հայաստանի Հանրապետության Նախագահին` Երևան քաղաքի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավորի պաշտո¬նում նշանակելու համար` դադարեցնելով նրա` ՀՀ Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավորի լիազորությունները։
3. Հավանություն տալ ՀՀ վարչական վերաքննիչ դատարանի դատավորի պաշտոնում նշանակելու համար Քրիստինե Պատվականի Մկոյանի թեկնածությանը։
Քրիստինե Պատվականի Մկոյանի թեկնածությունը ներկայացնել Հայաստանի Հանրապետության Նախագահին` ՀՀ վարչական վերաքննիչ դատարանի դատավորի պաշտոնում նշանակելու համար` ազատելով նրան ՀՀ վարչական դատարանի դատավորի պաշտոնից։

Судью Мхитара Папояна, в производстве которого рассматривался ряд громких дел, перевели из Еревана в Котайк 11/19/2013   13:22  |  Лента новостей
15 ноября 2013г. состоялось заседание Совета правосудия, в ходе которого было принято решение провести рокировку между судьями суда ереванских административных районов Кентрон и Норк-Мараш и суда общей юрисдикции первой инстанции Котайкской области. Как сообщают в судебном департаменте РА, Совет, в частности, постановил:
1.Представить президенту Армении кандидатуру Марине Тонакановны Мелконян для назначения на вакантный пост судьи суда общей юрисдикции первой инстанции ереванских административных районов Ачапняк и Давидашен и приостановиления ее полномочий в должности судьи суда общей юрисдикции первой инстанции Лорийской области.
2. Представить президенту Армении кандидатуру Мхитара Врежовича Папояна для назначения на пост судьи суда общей юрисдикции первой инстанции Котайкской области Армении и приостановления его полномочий в должности судьи суда общей юрисдикции первой инстанции ереванских административных районов Кентрон и Норк-Мараш. Представить президенту Армении кандидатуру Месропа Макяна для назначения на пост судьи суда общей юрисдикции первой инстанции ереванских административных районов Кентрон и Норк-Мараш и приостановления его полномочий в должности судьи суда общей юрисдикции первой инстанции Котайкской области Армении.
1.Одобрить кандидатуру Кристине Патвакановны Мкоян для назначения на пост судьи Административного Апелляционного суда РА.
Представить президенту Армении кандидатуру Кристине Патвакановны Мкоян для назначения судьей Административного Апелляционного суда РА и освобождения ее с поста судьи Административного суда РА.