Նոյեմբերի 21-ին կվերանայվի՞ Վարդան Պետրոսյանի խափանման միջոցը 11/19/2013   12:08  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Վարդան Պետրոսյանի շահերի պաշտպան Նիկոլայ Բաղդասարյանը տեղեկացրեց, որ նոյեմբերի 21-ին` ժամը 16:00-ին, ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանում նշանակվել է Վ.Պետրոսյանի գործով դատական նիստ:
Հոկտեմբերի 20-ին վթարի ենթարկված դերասանն ու իր փաստաբանը Վերաքննիչ ատյան էին դիմել` Վ.Պետրոսյանի նկատմամբ կիրառված խափանման միջոցը վերանայելու հայցով:
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 9-ին Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանը բավարարել էր Վարդան Պետրոսյանին կալանավորելու վերաբերյալ նախաքննական մարմնի ներկայացրած միջնորդությունը:
Վարդան Պետրոսյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 3-րդ մասի հատկանիշներով, այն է՝ «Ավտոմեքենա կամ մեխանիկական այլ տրանսպորտային միջոց վարող անձի կողմից ճանապարհային երթեւեկության կամ տրանսպորտային միջոցների շահագործման կանոնները խախտելը, որը մարդու առողջությանն անզգուշությամբ առաջացրել է երկու կամ ավելի մարդու մահ' պատժվում է ազատազրկմամբ` չորսից տասը տարի ժամկետով` որոշակի պաշտոններ զբաղեցնելու կամ որոշակի գործունեությամբ զբաղվելու իրավունքից զրկելով` առավելագույնը երեք տարի ժամկետով»:
Նշենք, որ դատական նիստի ընթացքում Վարդան Պետրոսյանի ինքնազգացողությունը կտրուկ վատացել էր, և նրան դատարանի դահլիճից շտապ օգնության մեքենայով տեղափոխել էին «Դատապարտյալների հիվանդանոց» ՔԿՀ:
Երեկ Վարդան Պետրոսյանի առողջական վիճակի վատացման հետևանքով` նրան տեղափոխել են քաղաքացիական հիվանդանոց:
17:06 13/11/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ«Ի պաշտպանություն Վարդան Պետրոսյանի» հավաքվել է 11 000 ստորագրություն
15:58 13/11/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՀրայր Թովմասյան. Վարդան Պետրոսյանի բուժումներ ստանալու համար բոլոր պայմանները կան
15:38 13/11/2013  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՎարդան Պետրոսյանի փաստաբանը 500 000 դրամ է առաջարկում կալանքի փոխարեն

В Апелляционном суде Армении 21 ноября пройдут слушания по иску о пересмотре меры пресечения в отношении актера Вардана Петросяна 11/19/2013 12:39 | Актуальная тема
Адвокат Вардана Петросяна Николай Багдасарян сообщил, что 21 ноября, в 16.00 в Уголовном апелляционном суде Армении назначено судебное заседание по делу Вардана Петросяна.
Попавший 20 октября в аварию актер и его адвокат обратились в апелляционную инстанцию с иском о пересмотре меры пресечения.
Напомним, что суд общей юрисдикции Котайкской области удовлетворил ходатайство предварительного органа о применении в отношении Вардана Петросяна меры пресечения в виде заключения под стражу.
Известному актеру и сатирику Вардану Петросяну предъявлено обвинение по ч. 3ст. 242 УК РА (“нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортного средства, повлекшее по неосторожности смерть двух и более лиц ”). За это деяние предусмотрено наказание в виде лишения свободы сроком от 4 до 10 лет с лишением права занимать определенные должности и заниматься определенной деятельностью сроком до трех лет.
Отметим, что в ходе судебного заседания самочувствие Вардана Петросяна резко ухудшилось, и его из зала суда срочно доставили на машине “Скорой помощи” в УИУ “Больница для осужденных”. Вчера актер был переведен в гражданскую клинику.