Վարդան Պետրոսյանի առողջական վիճակը վատացել է. Նրան տեղափոխել են քաղաքացիական հիվանդանոց 11/18/2013 13:34 | ԼՐԱՀՈՍ
News.am-ի տեղեկացմամբ` Վարդան Պետրոսյանին այսօր՝ նոյեմբերի 18-ին տեղափոխել են «Քանկոր» սիրտանոթային բժշկության կենտրոն: Այդ մասին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնել է նրա փաստաբան Նիկոլայ Բաղդասարյանը:
Փաստաբանը նշել է, որ դերասանի առողջական վիճակը վատացել է, սրտի հետ կապված խնդիրներ ունի, որոնք նախկինում եւս առկա էին, այժմ սրվել են: Հարազատները դիմել էին արդարադատության նախարար Հրայր Թովմասյանին՝ նրան տեղափոխելու խնդրով:
Վարդան Պետրոսյանն այժմ հետազոտությունն է անցնում կենտրոնում, եւ փաստաբանի փոխանցմամբ, դատելով առողջական վիճակից, հավանաբար կմնա այնտեղ: Առայժմ խափանման միջոցը փոխելու վերաբերյալ որեւէ որոշում չի ստացվել, նշել է Բաղդասարյանը:

Ухудшилось состояние здоровья Вардана Петросяна: Актера перевели в гражданскую больницу 11/18/2013   14:20  |  Лента новостей
По сведениям News.am,  Артист Вардан Петросян 18 ноября из УИУ «Больница для осужденных» переведен в Центр сердечно-сосудистой медицины «Канкор». Об этом корреспонденту News.am сообщил адвокат Вардана Петросяна Николай Багдасарян.
По его словам, в связи с ухудшением состояния В. Петросяна родственники актера обратились к министру юстиции с просьбой о переводе в гражданское медучреждение. В настоящее время Вардан Петросян проходит обследование. “Пока еще не получено какого-либо решения об изменении меры пресечения”, - отметил Багдасарян.