Խուլիգանություն` ոստիկանի մասնակցությամբ 11/18/2013 11:35 | Քրեական խրոնիկոն
Հատուկ քննչական ծառայությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 4-րդ մասով ոստիկան Հ. Ղ.-ի, քաղաքացիներ Ա.Ա.-ի և Ա.Ե.-ի հաղորդումների հիման վրա նախապատրաստված նյութերով հարուցվել է քրեական գործ:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջը, ըստ նյութերի` 2013թ նոյեմբերի 3-ին Ա. Ա.-ն հաղորդում է տվել այն մասին, որ նույն օրը` ժամը 22:00-ի սահմաններում, իր ծանոթ Կ.-ն երկու անծանոթ տղամարդկանց հետ ծեծի է ենթարկել իրեն, որից հետո նաև բռնություն են կիրառել որդու` Հ. Ղ.-ի նկատմամբ, որի հետևանքով վերջինս ստացել է մարմնական վնասվածքներ:
Ա. Ե.-ն իր հերթին, հաղորդում է տվել այն մասին, որ 2013թ նոյեմբերի 3-ին` ժամը 22:00-ի սահմաններում, իր և ոստիկանության աշխատակից Հ.Ղ.-ի միջև տեղի ունեցած վիճաբանության ժամանակ վերջինս քարով հարվածել է իր ոտքին` պատճառելով մարմնական վնասվածք, որից հետո ցանկացել է կրկին հարվածել, սակայն քարը դիպել է իրեն պատկանող Մերսեդես-Բենց մակնիշի ավտոմեքենայի դիմապակուն և վնասել այն:
ՊՊԾ բաժնի ոստիկան, ոստիկանության կրտսեր սերժանտ Հ.Ղ.-ն էլ հաղորդում է տվել այն մասին, որ նույն օրը վիճաբանել է ոմն Լ.-ի և Չ.-ի հետ, ովքեր ձեռքերով և ոտքերով հարվածներ են հասցրել իր մարմնի տարբեր մասերին, Չ.-ն քարով հարվածել է մոր դեմքին` պատճառելով մարմնական վնասվածք, իսկ Լ.-ն Մերսեդես-Բենց մակնիշի ավտոմեքենայով վրաերթի է ենթարկել իրեն` մարմնի տարբեր մասերում պատճառելով վնասվածքներ:

Специальная следственная служба Армении завела уголовное дело по факту хулиганства с участием сотрудника полиции 11/18/2013 15:26 | Криминальная хроника
По подготовленным на основании заявлений полицейского Г.К., граждан А.А. и А.Е., материалам в Специальной следственной службе возбуждено уголовное дело по признакам ч.4 ст.258 УК РА.
Как сообщает пресс-служба ССС Армении, согласно материалам, 3 ноября с.г. А.А. заявила, что в тот же день в районе 22:00, ее знакомый К. и двое незнакомых мужчин избили ее, после чего учинили также насилие над ее сыном –Г. К., в результате чего последний получил телесные повреждения.
В свою очередь, гражданин А.Е. заявил, что 3 ноября с.г., в районе 22 часов, во время ссоры, имевшей место между ним и сотрудником полиции Г.К., последний ударил его камнем по ноге, причинив телесное повреждение, после чего захотел вновь нанести ему удар, однако камень угодил в лобовое стекло принадлежащего ему автомобиля марки “Мерседес-Бенц”.
Сотрудник ППС, младший сержант Г.К. сообщил, что в тот же день поспорил с некими Л. и Ч., которые били его руками и ногами, Ч. ударил камнем в лицо его матери, причинив ей телесные повреждения, а Л. на своем “Мерседесе”, совершил наезд на него, причинив телесные повреждения.