Աղջկանից մերժում ստանալուց հետո հնդիկ ուսանողն ինքնասպանություն է գործել 11/18/2013   12:03  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Նոյեմբերի 16-ին` ժամը 19:00-ին, ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության օպերատիվ կառավարման կենտրոն է զանգահարել մի քաղաքացի և հայտնել, որ Երևանի Նոր Արեշի 17-րդ և 8-րդ փողոցների անկյունում գտնվող իր տուն է մտել արյունլվա մի անծանոթ աղջիկ, իսկ մյուս անծանոթն ընկած է փողոցում:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունը, նույն օրը` ժամը 19:30-ին, «Էրեբունի» բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Էրեբունու բաժնում հաղորդում է ստացվել, որ «պարանոցի և կրծքավանդակի ձախ կեսի բազմաթիվ կտրած-ծակած վերքեր» ախտորոշմամբ Նոր Արեշի 8-րդ փողոցի թիվ 14 տան մոտից  բուժօգնության է տեղափոխել 24-ամյա  Ա. Ա.-ն:
Ըստ շտապօգնության բժշկի հայտարարության` Նոր Արեշի 8-րդ և 17-րդ փողոցների խաչմերուկում տեղի է ունեցել դանակահարություն, իսկ ժամը 19:40-ին,  նույն բուժկենտրոնից  հաղորդում է ստացվել, որ կենսաբանական մահ ախտորոշմամբ Նոր Արեշի 8-րդ և 17-րդ փողոցների խաչմերուկից իրենց մոտ է տեղափոխվել 32 տարեկան տղամարդու դիակ:
Պարզվել է, որ Հնդկաստանի Հանրապետության քաղաքացի, 1985 թ. ծնված  Դենիշ Բաբու Շահաբ Սինգխը Նոր Արեշի 17-րդ փողոցում գտնվող իր վարձակալած տանն ամուսնության առաջարկ է արել Ա. Ա.-ին, սակայն վերջինիս կողմից մերժում ստանալուց հետո խոհանոցային դանակով որովայնի շրջանում բազմաթիվ մարմնական վնասվածքներ է պատճառել նրան, այնուհետև նույն դանակով իր պարանոցի զարկերակները կտրելով`  ինքնասպանություն է գործել:
Ըստ բժշկի տեղեկանքի`  Ա. Ա.-ն  ի վիճակի չի եղել հաղորդում տալու:
Փաստի առթիվ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ:

Кровавая драма разыгралась в ереванском квартале Нор Ареш: студент из Индии порезал ножом девушку за отказ выйти за него замуж и покончил с собой 11/18/2013   12:49  |  Актуальная тема
6-го ноября, в 19:00, в Центр оперативного управления Управления города Ереван Полиции Армении позвонил житель дома, расположенного на углу 17-й и 8-й улиц в ереванском квартале Нор Ареш. Мужчина сообщил, что к нему в дом ворвалась окровавленная незнакомка, а на улице лежит незнакомец.
Как сообщает пресс-служба Полиции Армении, в тот же день, в 19:30, из медицинского центра “Эребуни” в Эребунинский отдел полиции поступило сообщение о том, что с диагнозом “многочисленные колото-резаные ранения шеи и левой половины грудной клетки” в больницу была доставлена 24-летняя А.А.
По словам врача “Скорой помощи”, на пересечении 8-й и 17-й улиц в квартале Нор-Ареш произошла поножовщина. Позже, в 19:40, из вышеуказанного медцентра в полицию поступило сообщение о том, что в больницу было доставлено тело 32-летнего мужчины, где врачами была констатирована биологическая смерть.
Было установлено, что гражданин Индии Дениш Бабу Шагаб Сингх, 1985 г. р., в арендуемой им квартире, расположенной на улице 17 в квартале Нор Ареш, сделал предложение А. А. выйти за него замуж, однако, получив от нее отказ, нанес ей многочисленные ножевые ранения кухонным ножом, после чего покончил жизнь самоубийством, перерезав себе вены на шее.
По словам врача, А.А. была не в состоянии давать какие-либо показания.
Нож – орудие преступления – изъят.
По данному факту возбуждено уголовное дело по признакам преступления, предусмотренного ч. 1 ст. 34-104 Уголовного кодекса Республики Армения.