Հրաչյա Հարությունյանին կանացի խալաթով դատարան տանելու քննիչի գործողությունների դեմ բողոք է ներկայացվել դատարան 11/17/2013   22:30  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Ռուսաստանում տեղի ունեցած վթարի մեջ մեղադրվող Հրաչյա Հարությունյանի փաստաբանը Մոսկվայի Տվերի դատարան բողոք  է ներկայացրել քննիչի գործողությունների դեմ։ Փաստաբանը մասնավորապես բողոքարկել է Հ.Հարությունյանին խալաթով դատարան տանելու քննիչի գործողությունը։
«Մեղադրյալին կանացի խալաթով եւ լողափի հողաթափերով դատարան տանելը, իմ կարծիքով, ձերբակալված անձանց պահելու մասին օրենքի խախտում է»,- Life News-ին ասել է Հարությունյանի փաստաբան՝ Ռուբեն Մարգարյանը։
Նա նաեւ նշել է, որ Հարությունյանը խնդրել է քննիչին կապվել  իր հարազատների հետ, որպեսզի իր համար բերեն հագուստ, ինչը չի արվել։
Հիշեցնենք, որ ճանապարհատրանսպորտային պատահարը տեղի էր ունեցել հուլիսի 13-ին՝ Նոր Մոսկվայում: 46-ամյա Հրաչյա Հարությունյանի վարած «Կամազ» մակնիշի խճաքարով լի բեռնատարը մեծ արագությամբ բախվել էր ավտոբուսին և երկու մասի բաժանել այն։ Վթարի հետևանքով զոհվել էր 18 մարդ, ևս մի քանիսը վիրավորվել էին: Նշենք նաև, որ ըստ նախնական տեղեկությունների՝ մեքենան եղել է անսարք վիճակում, ինչի մասին Հարությունյանը չի իմացել։
09:41 13/09/2013  |  Մամուլ«ԺԱՄԱՆԱԿ»: Հրաչյա Հարությունյանի կալանքի ժամկետը երկարացվեց
09:35 10/09/2013  |  Մամուլ«ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԺԱՄԱՆԱԿ»: Հրաչյա Հարությունյանն ընդունել է իր մեղքը
10:49 30/08/2013  |  Մամուլ«ԺԱՄԱՆԱԿ»: Հրաչյա Հարությունյանը ներկա դրությամբ իրեն լավ է զգում և ի վիճակի է ցուցմունք տալ
11:09 27/08/2013  |  Մամուլ«ԺՈՂՈՎՈՒՐԴ»: Հրաչյա Հարությունյանի գործով դատավարությունը՝ սեպտեմբերի 14-ին
10:01 06/08/2013  |  Մամուլ «Ժամանակ».Հրաչյա Հարությունյանի որդու գերեզմանի կառուցման ծախսերը ստանձնել է Ռուբեն Հայրապետյանը
16:28 02/08/2013  |  ՎերլուծություններԱյլատյացության «խալաթը» ռուսաստանյան արդարադատության համակարգում նոր երևույթ չէ

Адвокат обвиняемого в ДТП под Подольском Г. Арутюняна подал в суд на следователя за женский халат и тапки 11/18/2013   09:01  |  Актуальная тема
Адвокат Грачьи Арутюняна, обвиняемого в ДТП под Подольском, подал в Тверской суд Москвы жалобу на действия следователя, который привез его подзащитного на арест в одном халате.
- Доставление обвиняемого в суд в женском халате и пляжных тапках - это, на мой взгляд, нарушение закона о содержании задержанных лиц, - рассказал Life News адвокат водителя Рубен Маркарьян.
Он пояснил, что, хотя Арутюнян просил следователя связаться с его родственниками и попросить привезти ему одежду, этого сделано не было.
Адвокат уроженца Армении Грачьи Арутюняна, водителя КамАЗа, в аварии с которым погибло 18 человек, подал в Тверской суд Москвы жалобу на действия следователя, который привез его подзащитного на арест в одном халате.
Напомним, 13 июля на территории Новой Москвы КамАЗ, которым управлял 46-летний Грачья Арутюнян, врезался в рейсовый автобус. В результате аварии погибли 18 человек, еще несколько человек получили телесные повреждения разной степени тяжести. По предварительным данным, автомобиль был в неисправном состоянии, о чем Г. Арутюнян не знал.