Նիկոլ Փաշինյանը գնահատել է Իշխան Զաքարյանի հումորի զգացումը 11/16/2013 14:29 | ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ԱԺ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանն իր ֆեյսբուքյան էջում անդրադարձել է ՀՀ Վերահսկիչ պալատի նախագահ Իշխան Զաքարյանի՝ «168 ժամ» թերթին տված պարզաբանմանը:
ՎՊ վերանշանակված նախագահը թերթին բացահայտել էր, որ իր առանձնատունը կառուցել է ԱՄՆ քաղաքացի հանդիսացող Ալբերտ Բոյաջյանի միջոցներով, քանի որ լիազորագիր ունի կառավարելու նրա բանկային հաշիվը՝ «Հայգյուղփոխբանկում»:
«Հիրավի սենսացիոն բացահայտում»,- գրում է Նիկոլ Փաշինյանը՝ հավելելով. «Հիրավի մեծագույն հայտնագործություն. դու տնօրինում ես գումարներ, որոնք քո անվան հետ կապ չունեն: Դու չունես անհրաժեշտություն՝ բացատրելու այդ հաշիվների ոչ մուտքերի ծագումնաբանությունը, ոչ ելքերի պատճառաբանությունը: Այդ գումարները քոնն են դե ֆակտո, բայց քոնը չեն՝ դե յուրե: Եւ ոչ ոք չի կարող քեզ հարցնել, թե որտեղից այդ գումարները: Իսկ եթե գտնվի որեւէ մեկը, որ համառորեն հարցնի՝ դու ունես պատասխան. դրանք Ալբերտ Բոյաջյանի գումարներն են, իսկ Ալբերտ Բոյաջյանը պարտավոր չէ բացատրել, թե որտեղից այդ գումարները, որովհետեւ ինքը ԱՄՆ քաղաքացի է: Իսկ ԱՄՆ-ում փողը մայթերին է թափված»:
«Հիրավի «սպառիչ» պատասխան: Չգիտեի, որ պարոն Զաքարյանն այսպիսի նուրբ հումորի զգացում ունի»,-ֆեյսբուքյան իր մեկնաբանությունը եզրափակում է ընդդիմադիր պատգամավորը:

Оппозиционный депутат Никол Пашинян оценил "тонкое чувство юмора" главы Контрольной палаты Армении 11/16/2013 14:54 | Актуальная тема
Председатель КП раскрыл газете, что его дом построен на средства гражданина США Альберта Бояджяна, поскольку у него есть доверенность на управление его банковскими счетами .
“Воистину сенсационное откровение”, - пишет Никол Пашинян и добавляет: “Действительно, величайшее открытие. Ты управляешь деньгами, которые никак не связаны с твоим именем. У тебя нет необходимости объяснять ни происхождения этих банковских счетов, ни пояснять, откуда взялись расходы. Эти деньги являются де-факто твоими, но де-эюре принадлежат не тебе. И никто не может поинтересоваться у тебя об источниках их происхождения. А, если найдется кто-то, кто все-таки настойчиво будет добиваться от Вас ответа, то у Вас всегда есть на это ответ: эти деньги принадлежат Альберту Бояджяну, а Альберт Бояджян не обязан отчитываться по поводу того, откуда у него взялись эти средства, потому что он гражданин США. А в США деньги на улице валяются”.
“Действительно, исчерпывающий ответ. Не знал, что господин Закарян является обладателем столь тонкого чувства юмора”, - резюмировалл оппозиционный депутат.