Ադրբեջանը դարձյալ խախտել է հրադադարի ռեժիմը 11/16/2013 17:09 | ԼՐԱՀՈՍ
Այսօր՝ նոյեմբերի 16-ին՝ ժամը 12:30-ի սահմաններում 14:00-ն ընկած ժամանակահատվածում, ադրբեջանական ԶՈւ-երը, չանսալով ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների կոչը, խախտել են հրադադարի ռեժիմը և ինտենսիվ կրակ բացել Տավուշի մարզի ուղղությամբ: Այս մասին ՀՀ ՊՆ մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը գրառում է թողել ֆեյսբուքյան իր էջում:
Մասնավորապես, կրակել են Վազաշեն գյուղի ուղղությամբ ճանապարհով ընթացող քաղաքացիական մեքենաների վրա, ինչպես նաև՝ այլ հատվածներ ունենալով իրենց թիրախում: Հիմնականում, կրակ է արձակվել գնդացիրներից, ինչպես նաև մեծ տրամաչափի հրաձգային զենքերից:
Գնդակոծության հետևանքով, բարեբախտաբար, տուժածներ չկան:
Հայկական ԶՈւ-երը, կատարելով ՀՀ ՊՆ Սեյրան Օհանյանի հրահանգը, պահպանում են լռություն:
Հերթական անգամ ադրբեջանական կողմը չի պահպանում հրադադարի ռեժիմը և անտեսում է խաղաղության բոլոր կոչերը, ինչի արդյունքում՝ միջադեպի ամբողջ պատասխանատվությունը ընկնելու է իրենց վրա:

Азербайджан вновь нарушает режим перемирия. ВС противника открыли огонь в направлении территорий Тавушской области Армении 11/16/2013   17:34  |  Лента новостей
Сегодня, около 12:30 по ереванскому времени, ВС Азербайджана вопреки призывам сопредседателей Минской группы ОБСЕ в очередной раз нарушили режим перемирия и открыли интенсивный огонь в направлении территорий Тавушской области Армении", -написал на своей странице в социальной сети Facebook пресс-секретарь министра обороны РА Арцрун Ованнисян.
"Продолжавшийся до 14.00 обстрел, в частности, велся по гражданским автомобилям, двигающимся по дороге в направлении села Вагашен, а также по  другим участкам. В основном, стреляли из пулеметов, а также из крупнокалиберного стрелкового оружия.
К счастью, пострадавших нет.
Армянские ВС, выполняя приказ главы Минобороны РА Сейрана Оганяна, хранят молчание.
В очередной раз азербайджанская сторона не соблюдает режим прекращения огня и игнорирует все призывы к миру, вследствие чего вся ответственность за данный инцидент ляжет именно нее”, – написал А. Ованнисян.