Աղմկահարույց երկու գործերով անցնող անձինք՝ նույն բանտախցում 11/16/2013 12:33 | Միջազգային լրահոս
Մոսկվայի Բիրյուլյովո շրջանի բնակիչ Եգոր Շչերբակովի աղմնակահորույց սպանության մեջ մեղադրվող ադրբեջանցի Օրհան Զեյնալովը պահվում է Մոսկվայում սպանված քրեական հեղինակության՝ Ասլան Ուսոյանի վարորդ Դենիս Պանինի հետ՝ քննչական մեկուսարանի նույն խցում:
Ինչպես տեղեկացնում է «LifeNews»-ը, աղմկահարույց երկու գործերով անցվող այս անձանց հետ «Մատրոսսկայա տիշինա»-ի ոչ մեծ խցում պահվում են ևս երկուսը, որոնցից մեկը սպանության մեջ մեղադրվող՝ Ռազմածովային ուժերի նախկին գնդապետ Վադիմ Տումանովն է:
35-ամյա Դենիս Պանինը որպես կասկածյալ անցնում է տարածաշրջանային հանցավոր խմբավորումներից մեկի պարագլուխ և Լիպեցկի մարզի Չապլիգին քաղաքի «նայող» Ալեքսանդր Աբբասի առևանգման գործով:
Քննության վարկածով՝ Պանինն այս հանցագործությունը կատարել է դեռևս 2011թ.-ի դեկտեմբերին, Մոսկվայում: Պանինին ձերբակալել են դեպքից 1,5 տարի անց՝ Աբբասի առևանգման վայրից ոչ հեռու:
Աբբասի առևանգման և սպանության մեջ կասկածվում է նաև Դեդ Հասանի շրջապատից «օրենքով գող», 38-ամյա Արտյոմ Առաքելյանը: Նրան ձերբակալել են այս տարվա օգոստոսին:
Աղբյուրը հիշեցնում է, որ Օրհան Զեյնալովը ձերբակալվել է այս տարվա հոկտեմբերի 10-ին՝ մոսկվացի Եգոր Շչերբակովի սպանության կասկածանքով: Երիտասարդի սպանությունը՝ նրա հարսնացուի ներկայությամբ, Բիրյուլյովոյում բողոքի մեծ ալիք բարձրացրեց: Դրան հաջորդեցին զանգվածային անկարգությունները, որոնց ընթացքում ավիրվեց «Պոկրովսկայա» բանջարեղենի բազան, որտեղ աշխատում էր Զեյնալովը: Ոստիկանության հետ բախումների հետևանքով անկարգությունների ընթացքում տուժել է ավելի քան 20 մարդ:
Ձերբակալության առաջին օրերին Զեյնալովն ամբողջովին ընդունել էր իր մեղքը, սակայն բողոքի ալիքի դադարումից հետո հերքել նախկինում տված խոստովանական ցուցմունքները և հրաժարվել ցույց տալ այն վայրը, որտեղ թողել էր սպանության գործիքը: Ավելի ուշ, այդուհանդերձ, նա խոտովանել է, և իրավապահները դեպքի վայրում հայտնաբերել են իրեղեն ապացույց դանակը:

Обвиняемый в убийстве жителя Бирюлева Орхан Зейналов помещен в одну камеру с водителем Деда Хасана 11/16/2013   13:29  |  Международные новости
Орхан Зейналов, обвиняемый в убийстве жителя Бирюлева Егора Щербакова, помещен в одну камеру следственного изолятора с водителем убитого в Москве криминального авторитета Аслана Усояна Денисом Паниным.
Как сообщает портал «Life News», оба фигуранта громких дел содержатся в спецблоке СИЗО-1, больше известного как «Матросская Тишина». В двухэтажном здании для спецконтингента на втором этаже располагается камера, где сейчас содержат Орхана Зейналова и Дениса Панина.
35-летний Денис Панин проходит подозреваемым по делу о похищении Александра Аббаса - лидера одной из региональных ОПГ и "смотрящего" города Чаплыгин Липецкой области.
По версии следствия, преступление Паниным совершено еще в декабре 2011 года в Москве. Недалеко от места похищения Аббаса Панина и задержали спустя полтора года. Оперативники ворвались в квартиру к водителю Деда Хасана и вывели его в наручниках.
В похищении и убийстве лидера ОПГ также подозревается вор в законе из клана Деда Хасана - 38-летний Артем Аракелян. Его задержали в августе этого года.
Напомним, Орхан Зейналов был задержан по подозрению в убийстве москвича Егора Щербакова 10 октября этого года. Гибель молодого человека, произошедшая на глазах у его невесты, вызвала волну негодования у жителей района Бирюлево. 13 октября бирюлевцы устроили массовые беспорядки и разгромили овощебазу "Покровская", где работал Зейналов. В результате столкновений с полицией в ходе беспорядков пострадало более двадцати человек.
В первые дни после задержания в подмосковной Коломне Зейналов полностью признавал свою вину.. Как только беспорядки утихли, Зейналов избрал другую позицию и на каждом допросе отрицал вину. Все ранее озвученные им факты задержанный отрицал, а место, где оставил орудие убийства, показывать отказывался.