Փաստաբան.Հաշվի առնելով մեր դատական համակարգը՝ Վոլոդյա Ավետիսյանի կալանքի ժամկետը կերկարացվի 11/15/2013   14:26  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների դատարանում այսօր քննարկվում է պահեստազորի գնդապետ Վոլոդյա Ավետիսյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրված կալանավորման ժամկետը ևս երկու ամսով երկարացնելու քննչական մարմնի միջնորդությունը: Ինչպես դատարանից տեղեկացնում է «Փաստինֆո»-ի թղթակիցը, դատարանը հեռացել է խորհրդակցական սենչակ որոշում կայացնելու։
Լրագրողների հետ զրույցում Վ.Ավետիսյանի պաշտպան Արա Զաքարյանը տեղեկացրել է, որ  պահեստազորի գնդապետի կալանավորման ժամկետը եւս երկու ամիս երկարացնելու միջնորդությունը քննիչը հիմնավորվել է քննչական գործողություններ կատարելու անհրաժեշտությամբ։ Ըստ քննիչի, դեռ շատ գործողություններ կան կատարելու եւ եւս երկու ամիս է անհրաժեշտ քննչական գործողություններ կատարելու համար։ «Հաշվի առնելով մեր դատական համակարգը՝ Վոլոդյա Ավետիսյանի կալանքի ժամկետը կերկարացվի»,- հայտարարել է փաստաբան Ա.Զաքարյանը։

С учетом особенностей нашей судебной системы, срок содержания В. Аветисяна под стражей будет продлен – адвокат полковника 11/15/2013   15:17  |  Лента новостей
В суде ереванских административных районов Арабкир и Канакер-Зейтун сегодня рассматривается ходатайство следственного органа о продлении в отношении полковника запаса Володи Аветисяна меры пресечения в виде заключения под стражу сроком на два месяца. Как сообщает из зала суда корреспондент “ФактИнфо”, суд удалился в совещательную комнату для вынесения решения.
В беседе с журналистами адвокат В. Аветисяна Ара Закарян сообщил, что ходатайство о продлении срока содержания полковника запаса под стражей еще на два месяца следователь обосновал необходимостью проведения следственных действий. По словам следователя, предстоит еще многое сделать и необходимо еще два месяца для осуществления следственных действий. С учетом особенностей нашей судебной системы, срок содержания В. Аветисяна под стражей будет продлен”, - завил адвокат А. Закарян.