Հարկադիր կատարողը գաղտնի վաճառել է քաղաքացու բնակարանը. ՀՔԾ 11/15/2013   11:44  |  Քրեական խրոնիկոն
Հատուկ քննչական ծառայությունում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 308-րդ հոդվածի 2-րդ մասով քաղաքացի Դ. Մ.-ի հաղորդման հիման վրա նախապատրաստված նյութերով` հարուցվել է քրեական գործ:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՔԾ պաշտոնական կայք-էջը, ըստ նյութերի` Դ.Մ.-ի որդուց` Է. Մ.-ից, 1.5 մլն ՀՀ դրամի գումարի բռնագանձման վերաբերյալ կատարողական վարույթի շրջանակներում ՀՀ ԱՆ ԴԱՀԿ ծառայության Կոտայքի մարզային բաժնի Եղվարդի բաժանմունքի հարկադիր կատարողն առանց պատշաճ կարգով ծանուցելու, գաղտնի կերպով հարկադիր էլեկտրոնային աճուրդի միջոցով վաճառել է 40 մլն դրամ արժողությամբ բնակարանը` վերջիններիս պատճառելով առանձնապես խոշոր չափերի գույքային վնաս:

Специальная следственная служба: Сотрудник СПИСА Армении тайно продал чужую квартиру 11/15/2013   12:10  |  Криминальная хроника
В Специальной следственной службе по подготовленным на основании заявления гражданина Д.М. материалам возбуждено уголовное дело по ч. 2 ст. 308 УК РА.
Как сообщает Специальная следственная служба Армении, согласно материалам дела, в рамках исполнительного производства касательно взыскания суммы в размере 1.5 млн. драмов с сына Д.М.- Э. М - принудительный исполнитель Егвардского отделения областного отдела Котайка Службы принудительных исполнителей судебных актов(СПИСА) Минюста РА без надлежащего извещения, тайно, через электронный аукцион, продал квартиру стоимостью в 40 млн. драмов, причинив последним имущественный вред в особо крупном размере.