Զարուհի Փոստանջյան. Նախարարն ապօրինություն է թույլ տալիս` ենթարկվելով ոստիկանապետի ցանկությանը 11/15/2013   12:15  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Ես կարծում եմ, որ Արդարադատության նախարարը ապօրինություն է թույլ տալիս` ենթարկվելով ՀՀ ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանի ցանկությանը»,- Ազգային ժողովում այսօր կայացած ճեպազրույցում ասաց «Ժառանգություն»խմբակցության ղեկավար Զարուհի Փստանջյանը` ի պատասխան հարցի, թե ինչով է բացատրվում այն, որ իրեն և «Հայ ազգային կոնգրես»խմբակցության անդամ Նիկոլ Փաշինյանին նախօրեին թույլ չի տրվել «Նուբարաշեն»ՔԿՀ-ում  գոնե հեռվից տեսնել նոյեմբերի 5-ի դեպքերի կապակցությամբ կալանավորված անձանց:
Պատգամավորն ընդգծեց, որ կա հատուկ պաշտոնյաների ցանկ, ովքեր կարող ենք ազատ մուտք գործել ՔԿՀ:
«Արհեստական խոչընդոտներ են հարուցվել մեր առջև»,-ասաց նա` հավելելով, որ ինքն ու Ն.Փաշինյանը չէին գնացել կոնկրետ անձանց տեսակցելու, այլ ընդամենը ցանկանում էին ծանոթանալ նրանց պահման պայմաններին, տեսնել նրանց: Սակայն դա նրանց թույլ չի տրվել, և տվյալ գործով խցերից հեռացնելուց հետո միայն պատգամավորներին թույլ է տրվել տեսնել այդ խցերը:
Զ.Փոստանջյանը հայտնեց, որ դա բավարար էր համոզվելու համար, որ նախօրեին ԱԺ-ի նիստում Արդարադատության նախարարը պնդումները, թե մեր քրեակատորողական հիմնարկները ծանրաբեռնված չեն, յուրաքանչյուր կալանավոր ունի իր քնելու տեղը, իրականությանը չի համապատասխանում: «Կամ Հրայր Թովմասյանը չի տիրապետում իրավիճակին, տեղեկատվությանը կամ նա ստում է»,-ասաց Զ.Փոստանջյանը:

Заруи Постанджян: Министр юстиции Армении допускает беззакония, идя на поводу у главы Полиции 11/15/2013   12:50  |  Лента новостей
“Я полагаю, министр юстиции допускает беззакония, идя на поводу у главы Полиции Армении Владимира Гапсаряна”, - заявила в ходе состоявшегося в парламенте брифинга руководитель фракции “Наследие” Заруи Постанджян в ответ на вопрос относительно того, чем объясняется тот факт, что ей и члену АНК Николу Пашиняну накануне не позволили даже издали повидать лиц, заключенных под стражу в связи с событиями 5 ноября.
Депутат подчеркнула, что существует специальный список должностных лиц, которые могут беспрепятственно посещать УИУ.
“Нам создают искусственные препятствия”, - сказала З. Постанджян. Депутат также отметила, что она и Н. Пашинян не ходили туда за тем, чтобы навестить конкретных людей, а всего лишь хотели ознакомиться с условиями их содержания и повидать их. Однако им не позволили, и только после того, как заключенных вывели из камеры, разрешили осмотреть помещение.
З. Постанджян сообщила, что этого вполне достаточно, чтобы убедиться в том, что озвученные накануне министром юстиции утверждения о том, что наши уголовно-исполнительные учреждения не перегружены, каждому заключенному отведено отдельное место для сна, не соответствуют действительности. “Либо Грайр Товмасян не владеет ситуацией, информацией, либо он просто врет”, - заявила З. Постанджян.