ԱԺ մեծամասնությունը տապալում է արտահերթ նիստը 11/15/2013   12:35  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովի այսօր հրավիրված արտահերթ նիստի աշխատանքը սկսելու համար գրանցվել էր ընդամենը 45 պատգամավոր` ոչ իշխանական 4 խմբակցություններից: Բացակայում էին կոալիցիայի մաս կազմող ՀՀԿ-ն ու ՕԵԿ-ը: Այս մասին քիչ առաջ ճեպազրույցում  հայտնեց «Հայ ազգային կոնգրես» խմբակցության ղեկավար Արամ Մանուկյանը:
ԱԺ կանոնակարգ-օրենքի համաձայն` երեք ժամվա ընթացքում քվորումը չապահովվելու` առնվազն 66 պատգամավոր չգրանցվելու դեպքում, նիստը կհամարվի չկայացած:
Ա.Մանուկյանը միաժամանակ ոգևորությամբ հայտնեց, որ այս պահին ԱԺ-ի դարպասների դիմաց գնալով ավելանում է երիտասարդների թիվը, ովքեր բողոքում են ընդդեմ կենսաթոշակի կուտակային բաղադրիչի` 2014թ. հունվարի 1-ից կիրառման:

В Армении парламентское большинство срывает внеочередное заседание по вопросу отсрочки внедрения накопительной составляющей пенсии 11/15/2013   13:12  |  Лента новостей
Для начала работы созванного сегодня внеочередного заседания зарегистрировалось всего лишь 45 депутатов - от 4 неправящих фракций. Отсутствовали фракции РПА и “Страна законности”, составляющие коалицию. Об этом немногим ранее на брифинге заявил руководитель фракции “Армянский национальный конгресс” Арам Манукян.
Согласно закону о регламенте НС, в случае необеспечения в течение 3 часов кворума , то есть, в случае, если не зарегистрируется 66 депутатов, заседание считается несостоявшимся.
А. Манукян при этом не без воодушевления сообщил, что увеличивается число собравшихся напротив входа в здание парламента представителей молодежи, которые протестуют против внедрения с 1 января обязательной накопительной составляющей пенсии.