Օպերատիվ իրավիճակը հանրապետությունում 11/14/2013 18:06 | ԼՐԱՀՈՍ
Ըստ ՀՀ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` նոյեմբերի 13-ից 14-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 8 դեպքից բացահայտվել է 7-ը, խարդախության` 10, յուրացման կամ վատնման և ապօրինի ծառահատման 1-ական դեպքերն էլ բացահայտվել են: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ոստիկանության պաշտոնական կայք-էջը:
Բացահայտվել է գողության 5 դեպք։ Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է ավազակային հարձակման` 1, գողության և մարմնական վնասվածք հասցնելու 2-ական դեպք:
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 5 պատահար. 5 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Оперативная обстановка в Армении: за минувшие сутки в республике было зарегистрировано 5 ДТП 11/14/2013   18:26  |  Лента новостей
По данным оперативной сводки полиции Республики Армения, из 8 случаев нанесения телесных повреждений, зарегистрированных на территории Республики Армения в период с 13 по 14 ноября, было раскрыто 7, было раскрыто также 10 случаев мошенничества, по 1 случаю присвоения или растраты и незаконной вырубки леса, 5 случаев кражи.
Из ранее совершенных преступлений было раскрыто по 2 случаям нанесения телесных повреждений и кражи, 1 случай разбойного нападения.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 5 ДТП: 5 человек получили телесные повреждения разной степени тяжести.