Խորթ մայրն աղջկան մեղադրել է չկատարած գողության մեջ 11/13/2013   11:21  |  Քրեական խրոնիկոն
Խորթ մայրը փորձել էր յուրովի ազատվել ամուսնու աղջկանից, և դրա համար վերջինին մեղադրել էր հայրական տնից կատարած գողության մեջ:
2012թ. դեկտեմբերի 15-ին Լաուրա Խաչատրյանը ներկայացել էր ոստիկանության Կենտրոնականի բաժին և սուտ հաղորդում տվել այն մասին` իբր նույն օրն իր փաստացի ամուսին Հարություն Հարությունյանի դստերը` Մարիամ Գրիգորյանին ճանապարհելուց հետո վերադարձել է բնակարան և  նկատել, որ ննջասենյակից բացակայում է իր 1.000.000 ՀՀ դրամ արժողության ոսկյա թևնոցը և 300.000 ՀՀ դրամ կանխիկ գումարը:
Խորթ մայրը ոստիկաններին ասել է, թե լիովին համոզված է, որ դա կատարել է հենց Մարիամը:
Սակայն որոշ ժամանակ անց խորթ մայրը հենց ինքն է ընկել իր լարած թակարդը: Ոստիկանները պարզել են, որ աղջիկն անմեղ է, ու մեկ այլ քրեական գործ հարուցել հենց մոր նկատմամբ:
Լաուրա Խաչատրյանին մեղադրանք է առաջադրվել` սուտ մատնություն կատարելու համար:
Ընտանեկան այս դրաման ավարտվել է նրանով, որ դատարանը թեև ամբաստանյալ Լաուրա Խաչատրյանին մեղավոր է ճանաչել, բայց  որոշել է նրա նկատմամբ հարուցված քրեական հետապնդումը դադարեցնել և քրեական գործի վարույթը կարճել` նրա նկատմամբ կիրառելով ՀՀ անկախության հռչակման 22-րդ տարեդարձի կապակցությամբ հայտարարված համաներումը:

В Армении под амнистию попала мачеха, которая оговорила падчерицу в краже 11/13/2013   11:49  |  Криминальная хроника
Мачеха совершила своеобразную попытку избавиться от своей падчерицы и обвинила ее в краже из отцовского дома.
15 октября 2012г. Лаура Хачатрян явилась в Центральный отдел полиции и сделала ложное заявление о том, что якобы в тот же день, после того, как проводила дочь своего гражданского мужа Арутюна Арутюняна Мариам Григорян, вернулась домой и заметила, что из спальни исчезли золотой браслет стоимостью 1.000.000 драмов и 300 тыс. драмов наличными.
Мачеха заявила сотрудникам полиции, что убеждена в том, что это дело рук Мариам.
Однако спустя какое-то время мачеха сама же угодила в свою же ловушку. Полицейские установили, что девочка невиновна и возбудили уголовное дело в отношении мачехи.
Лауре Хачатрян было предъявлено обвинение в ложном доносе.
Эта семейная драма закончилась тем, что, хотя Лаура Хачатрян была признана виновной, суд, однако, постановил приостановить уголовное преследование в отношении нее и прекратить производство по уголовному делу по объявленной по случаю 22-й годовщины независимости Армении амнистии.