Դատարանը բավարարեց քննիչի միջնորդությունը. սիրված դերասան Վարդան Պետրոսյանը տեղափոխվում է «Նուբարաշեն» ՔԿՀ 11/09/2013   22:55  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Կոտայքի մարզի ընդհանուր իրավասության  դատարանում ավարտվեց դռնփակ դատական նիստը, որտեղ լսվում էր դերասան Վարդան Պետրոսյանի նկատմամբ խափանման միջոց կիրառելու միջնորդության հարցը:
Ինչպես հայտնում է Shamshyan.com-ը, ոստիկանության քննչական գլխավոր վարչության Կոտայքի մարզի քննչական բաժնի Նաիրիի քննչական բաժանմունքի քննիչը միջնորդություն էր ներկայացրել, որպեսզի դատարանը Վ. Պետրոսյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրի երկամսյա կալանքը:
Ֆոտոլրագրողը հայտնեց, որ դատավոր Արիս Միսակյանը դռնփակ դատական նիստն անցկացնելուց և խորհրդակցական սենյակից վերադառնալով՝ որոշեց բավարարել քննիչի միջնորդությունը, և Վարդան Պետրոսյանը վերցվեց երկամսյա կալանքի: Ու հիմա շտապօգնության ավտոմեքենան դերասանին պետք է տեղափոխի ՀՀ արդարադատության նախարարության Նուբարաշեն քրեակատարողական հիմնարկ: Ֆոտոլրագրողի տեղեկություններով՝ դատավորի որոշումը փաստաբան Նիկոլայ Բաղդասարյանը բողոքարկելու է, իսկ մինչ այդ հնարավոր է՝ Վ. Պետրոսյանը Նուբարաշեն ՔԿՀ-ից տեղափոխվի դատապարտյալների հիվանդանոց (ՑԲ):

Суд удовлетворил ходатайство следователя о заключении актера Вардана Петросяна под стражу 11/09/2013   23:44  |  Актуальная тема
В суде Котайкской области Армении г. Абовян завершилось проходившее за закрытыми дверями судебное заседание, в ходе которого слушалось ходатайство об избрании в отношении актера Вардана Петросяна меры пресечения в виде заключения под стражу.
Как сообщает Shamshyan.com, следователь отделения Полиции Наири следственного отдела Котайкской области Главного следственного управления Полиции РА представил ходатайство об избрании в отношении Вардана Петросяна меры пресечения в виде заключения под стражу сроком на два месяца.
Фоторепортер сообщил, что судья Арис Мисакян вынес решение об удовлетворении ходатайства следователя и постановил взять под стражу Вардана Петросяна сроком на два месяца. И теперь машина “Скорой помощи” должна доставить актера в уголовно-исполнительное учреждение “Нубарашен”Минюста РА. По сведениям фоторепортера, адвокат актера Николай Багдасарян намерен обжаловать решение судьи, а до этого, возможно, что В. Петросяна переведут из УИУ “Нубарашен” в “Больницу для заключенных”.