Ապահովագրական ընկերության գումարները ապահով ձեռքերում չէին 11/09/2013 12:40 | Քրեական խրոնիկոն
«Նաիրի Ինշուրանս» ապահովագրական ՍՊԸ-ի գործակալ Արմինե Սաֆարյանը մեղադրվում է 2012թ. հոկտեմբերի 1-ից մինչև 2013թ. մայիսի 31-ն ընկած ժամանակահատվածում քաղաքացիների ավտոմեքենաների ապահովագրման արդյունքում հավաքված, իրեն վստահված «Նաիրի Ինշուրանս»-ի գումարները յուրացնելու մեջ:
Ըստ մեղադրական եզրակացության՝ գործակալն այդպիսով «Նաիրիի Ինշուրանս»-ին պատճառել է խոշոր չափերի՝ 1.981.804. ՀՀ դրամի նյութական վնաս:
Արմինե Սաֆարյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 179-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով՝ Խոշոր չափերով յուրացնելը կամ վատնելը: Նրա նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել չհեռանալումասին ստորագրությունը:

Страховой агент “Наири Иншуранс” предстанет перед судом за присвоение денег компании 11/09/2013 13:01 | Криминальная хроника
Агент “Наири Иншуранс” Армине Сафарян обвиняется в присвоении вверенной ей суммы, принадлежащей страховой компании. Согласно информация, деньги были присвоены в период с 1 октября 2012 по 31 мая 2013г.
Согласно обвинительному заключению, таким образом агент “Наири Иншуранс” нанес ущерб страховой компании на сумму в размере 1.981.804. драмов.
Армине Сафарян предъявлено обвинение по п. 3 ч. 2 ст. 179(присвоение или растрата суммы в крупном размере). В отношении нее избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде.
Дело поступило в производство судьи суда общей юрисдикции Котайкской области Армении Вардана Степаняна.