Արարատում ընտրական գործընթացների վերաբերյալ դիտողություններ առայժմ չկան 11/09/2013 16:58 | Ընտրական իրավունք
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Մուկուչյանն այսօր աշխատանքային այցով եղել է Արարատի մարզի Արարատ համայնքում, որտեղ ծանոթացել է 2013թ. նոյեմբերի 10-ին կայանալիք համայնքի ղեկավարի արտահերթ ընտրությունների նախապատրաստման աշխատանքներին:
Նա հանդիպել է Արարատ համայնքում կազմավորված բոլոր 7 տեղամասային ընտրական հանձնաժողովների անդամների հետ, այցելել ընտրական տեղամասեր` հետևելով տեղամասերում տարվող աշխատանքի ընթացքին:
Ինչպես «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին ԿԸՀ մամուլի ծառայությունից, տեղամասային ընտրական հանձնաժողովների անդամները, ինչպես նաև տեղամասերում քվեաթերթիկների ստորագրման ընթացքին հետևող տեղական հասարակական կազմակերպությունների դիտորդներն ընտրական գործընթացների վերաբերյալ որևէ դիտողություն չեն ներկայացրել:

Глава ЦИК Армении Тигран Мукучян посетил город Арарат для ознакомления с подготовительными работами к предстоящим выборам мэра 11/09/2013   17:23  |  Избирательное право
Председатель Центральной избирательной комиссии Армении Тигран Мукучян сегодня посетил с рабочим визитом город Арарат Араратской области Армении, где ознакомился с подготовительными работами к предстоящим 10 ноября внеочередным выборам мэра.
Тигран Мукучян встретился с членами сформированных в городе Арарат семи участковых избирательных комиссий, посетил избирательные участки, пронаблюдал за ходом работы на участках.
Как сообщили “ФактИнфо” в пресс-службе ЦИК РА, члены участковых избирательных комиссий, а также следящие за ходом проверки избирательных бюллетеней наблюдатели от местных общественных организаций не представили каких-либо замечаний относительно избирательных процессов.