«ՀԱՅԿԱԿԱՆ ԺԱՄԱՆԱԿ»: Վաղն Արարատում քաղաքապետ կընտրեն 11/09/2013   09:22  |  Մամուլ
Թերթն անդրադարձել է վաղն Արարատում կայանալիք քաղաքապետի ընտրությունների թեմային: Առաջադրված են թեկանածուներ ՀՀԿ-ից և ԲՀԿ-ից:
Ինչպես գրում է թերթը, երեկ Արարատ են տարվել մեծ քանակությամբ կարմիրբերետավորներ: Արարատցիները թղթակցի հետ զրույցում նշել են, որ քաղաքում արհեստական լարվածություն է ստեղծված:
Կողմերն այս ընտրություններին պատրաստվել են վաղուց և, ինչպես լրատավմիջոցն է նշում, դեռ առաջադրումներից առաջ սկսել են ցուցակագրել իրենց մարդկանց, որն ընթացել է միմյանց հասցեին փոխադարձ մեղադրանքներ հնչեցնելով:

“Айкакан Жаманак”: Завтра в городе Арарат пройдут выборы мэра 11/09/2013   10:03  |  Пресса
Газета “Айкакан Жаманак” обратилась к теме предстоящих завтра в городе Арарат внеочередных выборов мэра. Основная борьба развернется между представителями Республиканской партии(РПА) и “Процветающей Арменией(ППА)”.
Издание пишет, что вчера в Арарат прибыло огромное количество “красных беретов”. Жители города в беседе с корреспондентом газеты отметили, что в городе создалась искусственная напряженность.
Стороны готовились к этим выборам давно и, как отмечает СМИ, еще до выдвижения приступили к зачислению своих людей, которое сопровождалось взаимными обвинениями.